GOSRiT Luzino Wicemistrzem Polski LZS!

W dniach 6-8 lipca 2018 r. w Reńskiej Wsi (woj. opolskie) odbył się finał krajowy VII Ogólnopolskiego Turnieju LZS Dziewcząt „Mała Piłkarska Kadra Czeka” . Młode piłkarki GOSRiT Luzino osiągnęły tam historyczny sukces zajmując drugą lokatę.

Pierwszego dnia, w fazie grupowej po wygranych z GTW Gliwice (śląskie) oraz UKS Tarchalanka (wielkopolskie) i porażce z LKS Czwórka Radom (mazowieckie) luzinianki awansowały z drugiego miejsca do półfinału. Tam nazajutrz przyszło się im zmierzyć z mistrzem drugiej grupy LKS Naprzód Sobolów (małopolskie). Mecz półfinałowy GOSRiT zagrał wyśmienicie. Od początku stwarzając liczne okazje do zdobycia gola. Zwycięskie trafienie na wagę awansu, w końcówce strzeliła Wiktoria Domańska, która niestety chwilę później w ostatniej akcji meczu skręciła pechowo kostkę. Po tym zdarzeniu najskuteczniejsza zawodniczka Luzina, nie mogła zagrać w wielkim finale.

Finał zaczął się dla naszej drużyny od straty bramki w pierwszej akcji meczu i przez dłuższy czas brakowało pomysłu na skuteczne ataki. Dobrze dysponowana drużyna KSP Kielce (świętokrzyskie) wygrała pewnie mecz finałowy aż 5:0, ale na pewno młodym podopiecznym trenera Maksyma Graczyka, nie można było odmówić woli walki, gdyż do ostatnich minut ryzykowały próbując strzelić bramkę kontaktową i z pewnością nie był to najgorszy mecz w ich wykonaniu.

Skład GOSRiT Luzino: Samuela Landowska, Weronika Westphal, Zuzanna Dąbkowska, Marta Gelinska, Weronika Lange, Wiktoria Miotk, Wiktoria Domańska, Rozalia Maszota, Karolina Jankowska
Trenerzy: Maksym Graczyk, Rafał Freitag

Najlepsza trójka Finału Krajowego Turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka LZS dziewcząt
I miejsce – KSP Kielce (świętokrzyskie)
II miejsce – GOSRiT Luzino (pomorskie)
III miejsce – Czwórka Radom (mazowieckie)

Warto dodać, że o zwycięstwo w finale krajowym chłopców grają chłopcy rocznik 2005, a w dniach 21-23.07.2018 w finale krajowym wystartują piłkarki GOSRiT Luzino U-16.

Udział w finale został dofinansowany przez Pomorski LZS ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz GOSRiT Luzino.

Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl