95-lecie Wisły Tczew

W dniu 29 czerwca 2019 roku na „Obiekcie sportowym im. Henryka Guzego” przy ulicy Ceglarskiej w Tczewie, odbyła się impreza sportowa zorganizowana z okazji 95-lecia MKS Wisła Tczew.

Zaproszenie na obchody ukazało się w Dzienniku Bałtyckim i na miejskim portalu internetowym tcz.pl i skierowane było do byłych i obecnych działaczy, trenerów, zawodników i sympatyków Klubu Sportowego Wisła. W godzinach przedpołudniowych delegacja działaczy złożyła kwiaty i zapaliła symboliczne znicze na grobach byłych prezesów klubu Bronisława Drewy, Józefa Wąsa oraz zasłużonego działacza sekcji piłkarskiej Henryka Guzego.

Obchody rozpoczął pokazowy mecz piłkarski drużyn z rocznika 2008 i 2009 prowadzonych przez trenerów Dariusza Łosiaka i Andrzeja Borysa. Kulminacyjnym punktem obchodów był mecz piłkarski pomiędzy drużynami oldboyów MKS Wisła Tczew i BKS Lechia Gdańsk. Przed jego rozpoczęciem obydwu drużynom wręczono pamiątkowe patery związane z jubileuszem 95-lecia klubu, a dokonali tego Starosta Tczewski Mirosław Augustyn i Wiceprezydent Miasta Tczewa Adam Burczyk w asyście byłego zawodnika, trenera i działacza Stanisława Mikołajczyka. Przed rozpoczęciem spotkania chwilą ciszy upamiętniono wszystkich zmarłych działaczy i zawodników.

Mecz piłkarski przebiegał w miłej i sportowej atmosferze, ale nie zabrakło w nim walki, wielu podbramkowych sytuacji i bramek. Ostatecznie zakończyło się wygraną Lechii Gdański 8:6.

Po meczu odbyło się spotkanie przy grillu byłych działaczy, trenerów i zawodników oraz zawodników drużyn oldboyów Wisły i Lechii. W jego trakcie wszystkim zgromadzonym przekazano pamiątkowe znaczki wyprodukowane specjalnie na obchody 95-lecia klubu.

Organizatorzy jubileuszu dziękują za wsparcie finansowe i pomoc w organizacji przedsięwzięcia: Staroście Tczewskiemu Mirosławowi Augustynowi, Prezydentowi Miasta Tczewa Mirosławowi Pobłockiemu, Pomorskiemu Związkowi Piłki Nożnej, Panu Piotrowi Domankowi Prezesowi Firmy P&J Sport, Panu Andrzejowi Błaszkowskiemu Dyrektorowi Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji, Panu Przemysławowi Boleskiemu Dyrektorowi Zakładu Usług Komunalnych, Panu Krzysztofowi Kordzie Dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz mediom (Dziennik Bałtycki i portal internetowy tcz.pl).


Turniej współfinansowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl