Z Podwórka na Stadion. Gra o finał wojewódzki!

Rozgrywki XVI edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku“ ruszyły w województwie pomorskim na początku października
Do zawodów zgłoszonych zostało w naszym regionie 447 zespołów, co daje około 5000 chłopców i dziewcząt, dla których stawką jest gra w finale na Stadionie Narodowym. Łącznie szansę na grę na największym sportowym obiekcie w Polsce miało aż 320 tys. zawodników z całego kraju.

Najwięcej ekip zostało zgłoszonych w kategorii U-12, ale wzrosła również liczba grających w najniższej kategorii wiekowej, co jest nowością w porównaniu z poprzednimi edycjami.

Organizatorzy turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w województwie pomorskim mają się czym pochwalić. Do tej pory łącznie we wszystkich kategoriach rozgrywki przebiegły bardzo sprawnie. Wielkie słowa uznania należą się koordynatorom gminnym i powiatowym, którzy dołożyli wszelkich starań aby poziom obiektów i samej organizacji był jak najwyższy.

Zespoły rywalizowały na boiskach trawiastych, boiskach typu Orlik oraz w halach sportowych, w przypadku złych warunków atmosferycznych.

Do rozgrania w naszym regionie zostały już jedynie finały powiatowe w Sopocie oraz Kartuzach na nowo oddanym, świetnie zmodernizowanym obiekcie w Stężycy. Te rozgrywki odbędą się już w marcu.

Koniec eliminacji gminnych i powiatowych planowany jest do 11 marca 2016 r. Te drużyny, które okazały i okażą się najlepsze, awansują do finałów wojewódzkich rozgrywanych na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku. Wówczas poznamy najlepsze w Polsce zespoły do lat ośmiu, a zwycięzcy z kategorii do 10 i do 12 lat zagrają w finale ogólnopolskim na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku“ rozgrywany jest od 15 lat. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i opiekunów. Wychował się na nich między innymi aktualny reprezentant Polski -  Arkadiusz Milik. Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a od 9 lat głównym sponsorem zawodów jest firma Tymbark. Turniej ma na celu wyłonić piłkarskie perełki i popularyzować sport i rekreację wśród uczniów szkół podstawowych.

Zwycięzcy udadzą się na mecz naszej reprezentacji i będą mieli okazję bezpośrednio spotkać się z reprezentantami kadry narodowej Trenera Adama Nawałki

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl