Testy i analiza w Top Talent 2014

Zawodnicy grupy Top Talent 22.09.2014 wzięli udział w badaniach antropometrycznych.

Zostały przeprowadzone w sali laboratoryjnej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku przez dr Ewę Rogowską, a wyniki tych badań przyczyniają się do prognozy wysokości ciała, a tym samym większego rozeznania odnośnie optymalnej pozycji zawodnika w przyszłości. 

Ponadto zawodnicy regularnie przechodzili testy FMS (Funktional Movement System), na którego podstawie oceniano podatność zawodników grupy Top Talent na kontuzje. Testy przeprowadzał trener personalny mgr Michał Sawczyn. Dla zawodników narażonych na kontuzje został stworzony specjalny film edukacyjny autorstwa Michała Sawczyna, w którym podany jest zestaw ćwiczeń wzmacniający partie mięśniowe narażone na urazy.

Ponadto na boisku piłkarskim Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zostały przeprowadzone treningi, których celem była poprawa gry głową zawodników grupy Top Talent. Zajęcia prowadzili trenerzy grupy Top Talent

- Bartosz Dolański, Karol Wasielewski, Jacek Paszulewicz, Tomasz Borkowski, Paweł Budziwojski, Grzegorz Grzegorczyk, Paweł Szajrych, Krzysztof Myk oraz przede wszystkim były II trener reprezentacji Polski Bogusław Kaczmarek oraz były reprezentant Polski w piłce nożnej Tomasz Korynt.

Zawodnikom grupy Top Talent zostały nagrane mecze i na tej podstawie dokonana została analiza gry. Przedstawiono w raporcie działania w atakowaniu, bronieniu i przejściach z defensywy do ofensywy i ofensywy do defensywy. Na tej podstawie zwrócono uwagę na charakterystyczne, powtarzające się działania, które wymagają korekty w procesie treningowym lub też te działania, które należy jeszcze bardzie wzmacniać. Zawodnicy grupy Top Talent w dniu 03.11.2014 na hali sportowej nr XII Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odbyli zajęcia akrobatyczne oraz judo, które poprowadził trener reprezentacji Polski w judo, prof. Marek Adam. Na zajęciach zawodnicy uczyli się głównie prawidłowej pozycji podczas upadku raz wykorzystania siły rywala do walki o piłkę.

Z kolei 01.12.2014 r. na hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zostały przeprowadzone pilotażowe badania oceniające zdolności psychofizyczne i motoryczne wykonane na specjalnie stworzonych urządzeniach „Sportcoordiantion

źródło: dr Bartosz Dolański - Koordnator Projektu Top Talent

Testy FMS podczas zajęć Top Talent

Trening doskonalący grę głową z trenerem Bobo Kaczmarkiem

Zajęcia judo z prof. Markiem Adamem

Test nowych urządzeń badających szybkość podejmowania decyzji

Testy psychomotoryczne za pomocą WST w Laboratorium AWFiS Gdańsk

Testy psychomotoryczne zawodników grupy Top Talent

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl