Podsumowanie programu Top Talent 2014

Na podstawie zebranych „Dzienniczków samooceny zawodnika Top Talent” zostały wykonane raporty, w których zawarto informacje na temat korelacji samopoczucia podczas aktywności fizyczną zawodnika grupy Top Talent, a ilością snu, a także spożywanych posiłków.


W ramach projektu zawodnicy grupy Top Talent przeszli badania psychomotoryczne za pomocą Wiedeńskiego Systemu Testów, które przeprowadzili: dr Milena Lachowicz oraz dr Mirosław Smaruj.


Wyniki badań oraz ich możliwości wykorzystania w procesie treningowym piłkarzy nożnych były przedmiotem dyskusji prowadzących testy oraz dra Bartosz Dolański i trenera Bogusława Kaczmarka.​

Ponadto zawodnicy projektu Top Talent zaprezentowali swoje umiejętności na kursokonferencji dla trenerów oraz instruktorów piłki nożnej, która odbyła się 10.12.2014 r. w ramach Grassroots Day. Trening zawodników projektu Top Talent obserwowało ponad 200 trenerów z całego województwa pomorskiego.

Należy również nadmienić, że reprezentant Polski U-15 Bartosz Janik, który uległ kontuzji, w ramach ubezpieczenia – środki finansowe na operację, wyleczył poważny uraz oraz korzystał z pomocy psychologicznej, co pozwoliło mu na szybszy powrót do sprawności. Na ostatnim wyrównawczym treningu Top Talent, podczas zajęć z zawodnikami 1998-2000 gościł reprezentant Polski w piłce nożnej Sebastian Mila.


Z satysfakcją odnotowano fakt powołania do najmłodszych reprezentacji Polski 2 zawodników z Pomorza. Obaj zawodnicy Lechii Gdańsk uczestniczą w naszym projekcie: Mariusz Duraj został powołany do reprezentacji Polski U-12 na mecz ze Słowacją, zaś Jakub Kałuziński do reprezentacji U-13 również na mecz ze Słowacją. Z kolei 16 letni Dawid Karczewski trenuje już z I drużyną ekstraklasowej Lechii Gdańsk, co było jednym z zakładanych celów projektu Top Talent.

Na podstawie powyższego podsumowania, a także dostarczanych cyklicznie raportów z podjętych działań w ramach projektu, zaangażowania wielu osób ze świata sportu oraz nauki, można stwierdzić, że była to bardzo udana inicjatywa, nowatorska i pierwsza tego typu w Polsce. Jestem przekonany, że synergia działań wielu ośrodków: Urzędu Miasta Gdańsk, Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku oraz środowiska trenerów klubów Gdańska pozwoli w przyszłości na odnoszenie bardzo dobrych wyników młodych piłkarzy nożnych, adekwatnych do ogromnego potencjału rozwojowego Gdańska.

źródło: dr Bartosz Dolański - Koordnator Projektu Top Talent

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl