Wyniki V rundy Pucharu Polski

Poznaliśmy komplet szesnastu drużyn, które awansowały do 1/8 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Ta faza rozgrywek odbędzie się na wiosnę 2020 roku.

​Gdańsk

Wicelider Klasy Okręgowej „no10.pl” grupy 1 okazał się lepszy od aktualnie ósmej drużyny IV ligi „RWS Investment Group”. Wietcisa pokonała Stolem 2:1 po dwóch bramkach Bartłomieja Trzoski. Stolem miał utrudnione zadanie, bowiem jego lider Mateusz Dampc złapał dwie żółte kartki (30 i 33 min) i przez godzinę zespół z Gniewina musiał grać w osłabieniu. Decydujący gol padł na pięć minut przed podstawowym czasem gry.

Radunia Stężyca szybko strzeliła dwie bramki i potem kontrolowała przebieg spotkania. Gol kontaktowy Zenitu dał im nadzieję by przez pół godziny doprowadzić do remisu. Sztuka ta jednak się nie powiodła i trzecioligowiec melduje się w 1/8 finału.

Problemów z awansem nie miał inny trzecioligowiec. Bałtyk Gdynia już w pierwszej minucie objął prowadzenie i z czasem je tylko powiększał. Licznik zatrzymał się na pięciu bramkach. Taki sam wynik uzyskała Chojniczanka II Chojnice. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie. Po 36 minutach wynik był już ustalony. Kolejnym trzecioligowcem z awansem jest KP Starogard Gdański. Podopieczni trenera Błażeja Mierzejewskiego również wygrali swoje spotkanie bez straty bramki.

Z rozgrywkami pożegnały się drużyny rezerw Arki i Lechii. Jaguar wygrał z gdynianami 1:0, zaś od gdańszczan lepsza okazała się Kaszubia, która zwycięskiego gola strzeliła w 89 minucie.

Słupsk

Cztery bramki Przemysława Kostucha przypieczętowały awans Pogoni Lębork w meczu z Bytovią II Bytów. Lęborczanie wygrali aż 7:1. Niepowodzenia ligowe Lipniczanka odkupuje sobie w pucharze. Czwartoligowiec ograł zespół z A klasy Słupię Kobylnicę 3:1. O zwycięstwie zadecydowały dwa gole Artura Rzepińskiego w końcówce spotkania. Bez większych problemów do 1/8 finału awansowali również Jantar Ustka i Gryf Słupsk.

Sparta Sycewice (KO) – Jantar Ustka (IV) 1:4
0:1 3’ Bartłomiej Oleszczuk
0:2 56’ Dawid Sadowski
0:3 84’ Kamil Wójcik
0:4 86’ Bartłomiej Oleszczuk (k.)
1:4 89’ Rafał Bobrowski

Bytovia II Bytów (KO) – Pogoń Lębork (IV) 1:7
0:1 5’ Krzysztof Szymanowski (sam.)