OSSM w czasie epidemii

25 maja

Klasa VIII Pomorski ZPN - UKS Lotos Gdańsk U-15 25-31.05.2020 [​POBIERZ]

25 maja

Ramowy tygodniowy plan pracy - Klasa VII Pomorskiego ZPN - 25-29.05.2020 [POBIERZ]

18 maja

Klasa VIII Pomorskiego ZPN / UKS Lotos Gdańsk U-15: 18-24.05.2020 r. [POBIERZ]

15 maja

Ramowy tygodniowy plan pracy Klasy VII Pomorskiego ZPN - 18-22.05.2020 r. [POBIERZ]

11 maja

Dziś klasa VIII Pomorskiego ZPN / UKS Lotos Gdańsk kontynuowała zajęcia teoretyczne. W ramach zajęć odbył się kurs sędziowski, rozpoczęty w tym roku szkolnym dla naszych zawodników. Jednym z elementów był test video przygotowany przez sędziów Pomorskiego ZPN. Dziękujemy za przygotowanie sędziom Filipowi Kaliszewskiemu oraz Dariuszowi Bohonos

11 maja

Realizacja programu zgodnie z wytycznymi dyrektorów szkół i uzgodnieniami z Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej oraz trenerami klubowymi przez VII i VIII klasę sportową w Malborku

Przedmiotowe zajęcia odbywały się zdalnie po przygotowaniu przez poszczególnych trenerów w formie przesłanej treści oraz linków z zestawami ćwiczeń, które są umieszczone w dzienniku elektronicznym. W tym czasie przeprowadziliśmy 42 zajęcia treningowe, które zostały monitorowane przez trenerów i koordynatora.

Główne tematy zrealizowanych zajęć:
- indywidualny trening biegowy z elementami koordynacji,
- trening funkcjonalny z elementami wzmacniającymi poszczególne mięśnie,
- trening stabilizacji ruchowej oraz stretchingu,
- trening kształtowania siły eksplozywnej i wytrzymałości,
- trening techniki piłkarskiej w warunkach domowych (ćwiczenia Corvera),
- ćwiczenia bramkarskie + gibkość, skoczność oraz orientacji i czucia piłki,
- tematyka z zakresu taktyki oraz przepisów gry w piłkę nożną,
- prace domowe z zakresu stosowania diety i samooceny dotychczasowego szkolenia.

Przedmiotowe treningi są przekazywane w formie materiałów video, konspektów oraz konsultacji indywidualnej telefonicznej - trenerów z zawodnikami. Ponadto zawodnicy przesyłali krótkie filmy oraz zapisy z ich realizacji.

Ponadto kadra szkoleniowa pod kierunkiem koordynatora prowadzi działania w zakresie nowego naboru do klasy VII w roku szkolnym 2020/2021 poprzez:

- przygotowanie prezentacji z zajęć treningowych zawodników klasy VIII i VII , którą opublikowano na portalach społecznościowo-sportowych.

- utrzymywanie stałego kontaktu z rodzicami i trenerami kandydatów, którzy mogą podjąć naukę i szkolenie w klasie VII.

Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację na miesiąc maj planujemy kontynuować indywidualne i grupowe zajęcia treningowe rozszerzając ich zakres i tematykę w grupach sześcioosobowych w ścisłym kontakcie z trenerami klubowymi.

8 maja

Klasa VIII Pomorskiego ZPN / UKS Lotos Gdańsk U-15: 11-17.05.2020 r. [POBIERZ]

8 maja

Ramowy tygodniowy plan_pracy 11-15.05.0220 r. dla Klasy VII Pomorskiego ZPN [POBIERZ]

4 maja

Ramowy tygodniowy plan pracy 04-08.05.2020 klasy VII Pomorskiego ZPN [POBIERZ]

4 maja

Plan klasy VIII Pomorskiego ZPN na kolejny tydzień 04.05-10.05.2020 [POBIERZ]

Filmy szkoleniowe: żonglerka zadaniowa, ćwiczenia wzmacniające - stabilizacja, część główna - kształtowanie szybkości.

30 kwietnia

Ćwiczenie 1 - rozbieganie przed treningiem w celu rozruszania ciała przed kolejnymi ćwiczeniami (Kuba Krupa)
Ćwiczenie 2 - ćwiczenia oswajające z piłką doskonalące jej czucie (Antoni Będkowski)
Ćwiczenie 3 - fragment głównej części, wytrzymałość biegowa i koordynacja ruchowa (Maciej Kopeć)
Ćwiczenie 4 - podbijanie piłki, uspokojenie organizm na koniec treningu (Filip Dunaj)

29 kwietnia

Klasa VIII Pomorskiego ZPN kontynuuje spotkania teoretyczne. UKS Lotos Gdańsk rocznik 2005 tym razem skupił się na analizie indywidualnej zawodnika. Kolejny raz mogliśmy liczyć na pomoc Trenera Mikołaja Humańskiego (https://www.facebook.com/FootPol-Analysis-10617465...), który przekazał dużą dawkę wiedzy, na co zwracać uwagę podczas oglądania meczów oraz podczas gry. Była duża intensywność oraz zaangażowanie. Czekamy na powrót do treningu.

28 kwietnia

Zadanie domowe VII klasa Pomorskiego ZPN - Full body workout


27 kwietnia

Klasa VIII Pomorskiego ZPN / UKS Lotos Gdańsk U15 - mikrocykl 27.04.2020-03.05.2020 [POBIERZ]

27 kwietnia

Kolejna dawka treningu indywidualnego w czasie epidemii wykonanego przez uczniów klasy VII Pomorskiego ZPN w Malborku.

24 kwietnia

Ramowy tygodniowy plan pracy - 27.04-2.05 dla klasy VII Pomorskiego ZPN [POBIERZ]

21 kwietnia

Brakuje nam meczowych weekendów. Przedstawiamy ranking zdobytych bramek przez klasę 8 Pomorskiego ZPN, która reprezentuje UKS Lotos Gdańsk w sezonie 2019/2020 Centralnej Ligi Juniorów U15. Tęsknimy, ale cierpliwie #zostanwdomu.


21 kwietnia

Tabata jako realizacja zadań domowych przez uczniów klasy 7 Pomorskiego ZPN (moduł – akcent motoryki).

17 kwietnia

  • Klasa VIII Pomorskiego ZPN / UKS Lotos Gdańsk - mikrocykl 20.04.2020-26.04.2020 [POBIERZ]

Klasa VIII Pomorskiego ZPN, która w sezonie 2019/2020 jako UKS Lotos Gdańsk bierze udział w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów w okresie epidemii realizuje mikrocykl tygodniowy zaplanowany przez sztab szkoleniowy w warunkach domowych. Każde zajęcia zawodnicy rozpoczynają od rozgrzewki ogólnorozowojowej, dodatkowo wykonują ćwiczenia zamieszczone na filmie.


W miarę możliwości wykonują ćwiczenia doskonalące umiejętności techniczne, między innymi prowadzenie piłki zadaniowe.


17 kwietnia

Ramowy tygodniowy plan pracy - klasa VII Pomorskiego ZPN - 20-24.04.2020 r. [POBIERZ]

14 kwietnia

Zarządzanie czasem

Przyjęło się powiedzenie, że czas to pieniądz, jednak moim zdaniem umiejętne zarządzanie swoim czasem jest jeszcze cenniejsze.

Jako trenerzy pasjonaci rozwijamy młodego człowieka pod względem społecznym i fizycznym w każdej jednostce treningowej. Większość z nas pracuje zawodowo często w innych dziedzinach, a zdarza się i czasami w kilku miejscach. Do tego wszystkiego dochodzi bardzo ważne prywatne życie rodzinne.

Czy zastanawiałeś się ile razy poprowadziłeś trening z „głowy”, dawkując ćwiczenia z „rękawa”, bo brakowało czasu na przygotowanie konspektu?

Ktoś może powiedzieć, że od czasu do czasu to nic złego, bo przecież mamy tyle innych równie ważnych rzeczy do zrobienia w swoim życiu. A ktoś inny może stwierdzić, że to nie brak czasu spowodowało nasze nieprzygotowanie, ale nieumiejętne zarządzanie nim. Jak ty byś odpowiedział?

Czy zastanawialiście się ile razy zdarzyło się Wam przekładać realizację jakiegoś zadania, które wiedzieliście, że będzie wymagało trochę zaangażowania i nie konieczne jest łatwe w realizacji? Przełożenie na następny dzień, na za tydzień, na za miesiąc itp.

Oto kilka zasad, które mi pomagają w codziennym życiu zarówno prywatnym i zawodowym. Może i Ty znajdziesz coś dla siebie:
- jeżeli coś robię staram się wykonywać daną rzecz od początku do końca, nie przerywając, nie gubiąc ważnej koncentracji;
- robię listę zadań, które mam do wykonania następnego dnia. Pomaga to w optymalnym zaplanowaniu spraw. Jednocześnie staram się zaznaczyć, które z nich są najważniejsze. Jak wiesz w życiu różnie bywa, może się okazać, że z losowych powodów nie zrealizujesz wszystkiego, dlatego warto najważniejsze rzeczy nawet jak wymagają więcej czasu i nie są zawsze łatwe, wykonywać w pierwszej kolejności;
- podział obowiązków podczas zajęć treningowych, ustalenie razem z asystentem/drugim trenerem kto za co odpowiada, reguł którymi się kierujecie. Unikamy w ten sposób sytuacji, żecoś nie zostało wykonane i jeden myślał, że zrobi to drugi;
- skupianie swojej uwagi na rzeczach i informacjach istotnych, które faktycznie dotyczą pośrednio lub bezpośrednio mojej osoby i na które mam wpływ. Raczej staram się nie zaprzątać sobie głowy rzeczami na które wpływu nie mam;
- korzystanie z social media. Sam przekonałem się, że social media to bardzo duży złodziej czasu. Ja ustaliłem sobie, że np. z facebooka korzystam dwa razy dziennie po 10 min. Co więcej jak już siadam to włączam stoper 😉 w ten sposób kontroluję swoje postanowienie

Powyższe zasady pomagają mi uniknąć w życiu chaosu organizacyjnego oraz bycia wszędzie i nigdzie. Oczywiście każdy z Nas jest inny. Może komuś takie zasady kompletnie nie są potrzebne do optymalnego funkcjonowania. Ja przekonałem się, że dla mnie są przydatne i mi pomagają.

Arkadiusz Janor - trener Mobilnej Akademii Młodych Orłów

7 kwietnia

W ramach lekcji klasa VIII Pomorskiego ZPN / UKS Lotos Gdańsk uczestniczyła w zajęciach teoretycznych, których jednym z tematów była analiza gry. Trenerem wspierającym był Mikołaj Humański prowadzący profil na Facebooku FootPol Analysis.zwiń opis


rozwiń opis