OSSM Malbork

Najbardziej aktualne informacje znajdą Państwo pod adresem:

https://www.laczynaspilka.pl/osrodki-szkolenia-sportowego-mlodziezy,gossm-malbork,32254287.html

Miejsce:
Zajęcia szkolne: Zespól Szkól Ponadgimnazjalnych nr.4 Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Malborku, Plac Narutowicza 14.
Zajęcia treningowe: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malborku ul. Toruńska 60 (boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią) oraz Centrum Aktywnego Wypoczynku ul. Parkowa 3 (boisko z naturalną nawierzchnią).
Obiekty szkolne: Plac Narutowicza 14 -boisko ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 30x60 m, na którym w miesiącu listopadzie 2015 r. zostanie postawiona pneumatyczna hala sportowa , hala sportowa + sala do ćwiczeń "fitness", basen, na którym prowadzone są zajęcia jak również odnowa biologiczna.

Ilość uczniów:
72 uczniów w 3 klasach.

Najczęściej zadawane pytania:

Co to jest GOSSM?
Gimnazjalne Ośrodki Sportowego Szkolenia Młodzieży (GOSSM) powstały w 2004 roku na podstawie umowy pomiędzy Ministerstwem Edukacji Narodowej i Sportu (obecnie Ministerstwo Sportu i Turystyki) oraz Polskim Związkiem Piłki Nożnej, a ich celem jest połączenie nauki w szkole z możliwością szkolenia piłkarskiego dla najzdolniejszych młodych piłkarzy z danego województwa.

Gdzie się znajdują „GOSSMy” w naszym województwie?
Obecnie na terenie województwa funkcjonują dwa GOSSM: w Gdańsku, przy Zespole Szkół Sportowych i Ogólnokształcących (ul. Subisława 22A) i w Malborku, przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Malborku (pl. Narutowicza 14).

Kogo szkolimy?
W naszych szeregach trenuje 139 wyselekcjonowanych zawodników reprezentujących 39 klubów województwa Pomorskiego. Około 40 z nich jest regularnie powoływana na zgrupowania kadr wojewódzkich, a kilku regularnie gra w reprezentacjach Polski.

Kto Szkoli w GOSSM?
Kadra szkoleniowa w GOSSM to wykwalifikowani, licencjonowani przez PZPN trenerzy, którzy pracują także w czołowych klubach Pomorza oraz są opiekunami Kadr Pomorskiego ZPN.

Jak szkolimy w GOSSM?
Dzięki inicjatywie Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, osobistemu zaangażowaniu Prezesa Pomorskiego ZPN Radosława Michalskiego i Trenera Koordynatora Andrzeja Szwarca powstał w 2015 roku jednolity program szkolenia dla wszystkich GOSSM, szkolących młodzież piłkarską w Polsce. Ujednolicony program, afiliowany przez PZPN zapewnia pełną edukację ogólną i wszechstronny rozwój karier sportowych zawodników uzdolnionych do gry w piłkę nożną.

Gdzie trenujemy?
Szkoły znajdują się w dobrze skomunikowanych częściach miast, a zawodnicy z dalszych rejonów województwa mają możliwość zamieszkania w internatach. Uczniowie GOSSM trenują na pełnowymiarowych boiskach z naturalną i sztuczną nawierzchnią, w bliskiej odległości od siedzib szkół. Kompleksy treningowe posiadają zaplecza sanitarne, sale konferencyjne oraz gabinety fizjoterapeutyczne. Dodatkowo, raz w tygodniu, uczniowie-zawodnicy korzystają z pływalni zlokalizowanych w parkach wodnych, w których są prowadzone zabiegi odnawiające.

Kto jest absolwentem GOSSM?
Sebastian Mila, Grzegorz Krychowiak, Paweł Wszołek, Łukasz Mierzejewski, Łukasz Nawotczyński, Filip Modelski, Marcin Budziński, Wojciech Łobodziński.

zwiń opis


rozwiń opis