OSSM Gdańsk

Najbardziej aktualne informacje znajdą Państwo pod adresem:

https://www.laczynaspilka.pl/osrodki-szkolenia-sportowego-mlodziezy,gossm-gdansk,32254286.html

Miejsce:
Zajęcia szkolne: Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku, ulica Subisława 22
Zajęcia treningowe: Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

Ilość uczniów:
75 uczniów w 3 klasach

Informacje dodatkowe:

Zawodnicy OSSM Gdańsk uczą się w Szkole Podstawowej nr 15 w Zespole Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku. Szkoła zlokalizowana jest w bliskiej odległości od stacji SKM, linii autobusowej oraz tramwajowej. Dodatkowo w odległości około 500 metrów od szkoły znajduje się ośrodek treningowy AWFiS w Gdańsku, w którym uczniowie-zawodnicy mają do dyspozycji boisko ze sztuczną i naturalną nawierzchnią oraz sale sportowe, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku dysponuje również pełnym zapleczem sanitarnym, salką dydaktyczną oraz salką fizjoterapeuty. Dodatkowym atutem jest bliskość Parku Oliwskiego oraz Parku Krajobrazowego, gdzie odbywają się „zajęcia w terenie". W klasach o profilu Piłka nożna trenują zawodnicy z kilkunastu klubów województwa pomorskiego, wielu z nich to zawodnicykadr Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Najczęściej zadawane pytania:

Co to jest GOSSM?

Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży (OSSM) powstał na bazie „wygaszonych” Gimnazjalnych OSSM, które były wspólną inicjatywą Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, a ich celem było połączenie nauki w szkole z możliwością szkolenia piłkarskiego dla najzdolniejszych młodych piłkarzy z danego województwa. Od roku szkolnego 2019/2020 ciężar organizacyjno-finansowy prowadzenia klas o profilu Piłka nożna całkowicie przejął Pomorski ZPN, realizując te same edukacyjne i sportowe wytyczone przez MEN i PZPN. Patronatem objął 3 klasy (VI-VIII) na poziomie szkoły podstawowej, najstarsze z nich uczestniczą w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej Pomorskiego ZPN (klasa VII) i Centralnej Ligi Juniorów (klasa VIII) pod nazwą UKS LOTOS Gdańsk.

Gdzie się znajdują „GOSSMy” w naszym województwie?

Ośrodek funkcjonuje w Gdańsku, przy Zespole Szkół Sportowych i Ogólnokształcących (ul. Subisława 22A)

Kogo szkolimy?
W naszych szeregach trenuje obecnie 75 wyselekcjonowanych zawodników reprezentujących kluby województwa Pomorskiego. Około 20 z nich jest powoływana regularnie na zgrupowania kadr wojewódzkich, a kilku gra w reprezentacjach Polski.

Kto Szkoli w GOSSM?

Kadra szkoleniowa to wykwalifikowani, licencjonowani trenerzy, pracujący tylko na rzecz Pomorskiego ZPN, którzy jednocześnie są opiekunami Kadr Pomorskiego ZPN.

Jak szkolimy?

Dzięki inicjatywie Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, osobistemu zaangażowaniu Prezesa Pomorskiego ZPN Radosława Michalskiego i Wiceprezesa ds. Szkolenia Andrzeja Szwarca powstał w 2015 roku jednolity program szkolenia dla GOSSM, szkolących młodzież piłkarską w całej Polsce. Obecnie, po zmodyfikowaniu w/w program stanowi podstawę do kształcenia sportowego naszych podopiecznych, zapewniając im wszechstronny rozwój karier sportowych.

Gdzie trenujemy?

Szkoły znajdują się w dobrze skomunikowanych częściach miast, a zawodnicy z dalszych rejonów województwa mają możliwość zamieszkania w internatach. Uczniowie Ośrodka trenują na pełnowymiarowych boiskach z naturalną i sztuczną nawierzchnią, w bliskiej odległości od siedzib szkół. Kompleksy treningowe posiadają zaplecza sanitarne, sale konferencyjne oraz gabinety fizjoterapeutyczne. Dodatkowo, raz w tygodniu, uczniowie-zawodnicy korzystają z pływalni szkolnych, w których są prowadzone zabiegi także odnawiające.

Kto jest absolwentem GOSSM ?
Sebastian Mila, Grzegorz Krychowiak, Paweł Wszołek, Łukasz Mierzejewski, Łukasz Nawotczyński, Filip Modelski, Marcin Budziński, Wojciech Łobodziński, Mateusz Młyński.


zwiń opis


rozwiń opis