OSSM Gdańsk

Najbardziej aktualne informacje znajdą Państwo pod adresem:

https://www.laczynaspilka.pl/osrodki-szkolenia-sportowego-mlodziezy,gossm-gdansk,32254286.html

Miejsce:
Zajęcia szkolne: Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku, ulica Subisława 22
Zajęcia treningowe: Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

Ilość uczniów:
69 uczniów w 3 klasach

Informacje dodatkowe:
Zawodnicy GOSSM Gdańsk uczą się w Gimnazjum nr 15 w Zespole Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku. Szkoła zlokalizowana jest w bliskiej odległości od kolejki SKM, linii autobusowej oraz tramwajowej. Dodatkowo w odległości około 500 metrów od szkoły znajduje się ośrodek treningowy na AWFiS Gdańsk gdzie uczniowie-zawodnicy mają do dyspozycji boisko ze sztuczną oraz naturalną nawierzchnią. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku dysponuje również pełnym zapleczem sanitarnym, salką dydaktyczną oraz salką fizjoterapeuty. Dodatkowym atutem jest bliskość Parku Oliwskiego oraz Parku Krajobrazowego gdzie odbywać się mogą tzw. "zajęcia w terenie". W GOSSM Gdańsk trenują zawodnicy z ponad 20 klubów z całego województwa. W szeregach ośrodka mamy ponad 30 kadrowiczów województwa Pomorskiego oraz kilku regularnie reprezentujących Kadrę Polski.

Najczęściej zadawane pytania:

Co to jest GOSSM?
Gimnazjalne Ośrodki Sportowego Szkolenia Młodzieży (GOSSM) powstały w 2004 roku na podstawie umowy pomiędzy Ministerstwem Edukacji Narodowej i Sportu (obecnie Ministerstwo Sportu i Turystyki) oraz Polskim Związkiem Piłki Nożnej, a ich celem jest połączenie nauki w szkole z możliwością szkolenia piłkarskiego dla najzdolniejszych młodych piłkarzy z danego województwa.

Gdzie się znajdują „GOSSMy” w naszym województwie?
Obecnie na terenie województwa funkcjonują dwa GOSSM: w Gdańsku, przy Zespole Szkół Sportowych i Ogólnokształcących (ul. Subisława 22A) i w Malborku, przy Szkole Mistrzostwa Sportowego  w Malborku (pl. Narutowicza 14).

Kogo szkolimy?
W naszych szeregach trenuje 139 wyselekcjonowanych zawodników reprezentujących 39 klubów województwa Pomorskiego. Około 40 z nich jest regularnie powoływana na zgrupowania kadr wojewódzkich, a kilku regularnie gra w reprezentacjach Polski.

Kto Szkoli w GOSSM?
Kadra szkoleniowa w GOSSM to wykwalifikowani, licencjonowani przez PZPN trenerzy, którzy pracują także w czołowych klubach Pomorza oraz są opiekunami Kadr Pomorskiego ZPN.

Jak szkolimy?
Dzięki inicjatywie Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, osobistemu zaangażowaniu Prezesa Pomorskiego ZPN Radosława Michalskiego i Trenera Koordynatora Andrzeja Szwarca powstał w 2015 roku jednolity program szkolenia dla wszystkich GOSSM, szkolących młodzież piłkarską w Polsce. Ujednolicony program, afiliowany przez PZPN zapewnia pełną edukację ogólną i wszechstronny rozwój karier sportowych zawodników uzdolnionych do gry w piłkę nożną.

Gdzie trenujemy?
Szkoły znajdują się w dobrze skomunikowanych częściach miast, a zawodnicy z dalszych rejonów województwa mają możliwość zamieszkania w internatach. Uczniowie GOSSM trenują na pełnowymiarowych boiskach z naturalną i sztuczną nawierzchnią, w bliskiej odległości od siedzib szkół. Kompleksy treningowe posiadają zaplecza sanitarne, sale konferencyjne oraz gabinety fizjoterapeutyczne. Dodatkowo, raz w tygodniu, uczniowie-zawodnicy korzystają z pływalni zlokalizowanych w parkach wodnych, w których są prowadzone zabiegi odnawiające.

Kto jest absolwentem GOSSM ?

Sebastian Mila, Grzegorz Krychowiak, Paweł Wszołek, Łukasz Mierzejewski, Łukasz Nawotczyński, Filip Modelski, Marcin Budziński, Wojciech Łobodziński.


zwiń opis


rozwiń opis