Wrześniowe działania Mobilnego AMO

Druga połowa września była bardzo intensywna dla zespołu Mobilnego AMO. W dalszym ciągu realizowano temat „Piłka Nożna Bez Dyskryminacji”. Podczas spotkania omawiane są aspekty społeczne dotyczące dyskryminacji, jak również roli rodzica w sporcie i współpraca na linii rodzic – trener. Bardzo mocno zachęcamy do angażowania rodziców z Państwa klubów do wzięcia udziałów w takim 1,5h spotkaniu, gdyż jak wszyscy wiemy sport to nie tylko aktywność, ale i wychowanie młodego człowieka. Frekwencja podczas szkoleń pokazuje, że faktycznie jest to bardzo trafny społeczny temat, a odbiór samych warsztatów bardzo pozytywny.

Ponad to już w niektórych powiatach realizowane jest szkolenie nr 6 czyli Mentalność. Jak wiemy umiejętności piłkarskie to jedno, ale mentalność, która w dużej mierze determinuje rozwój sportowca ma również bardzo duże znaczenie. Trenerzy starają się inspirować do tego, jak budować mentalność, pewność siebie oraz świadomość młodego zawodnika, ale też zwracają uwagę, jak trener poprzez swoje działania może tą pewność siebie „zabijać”.

Dziękujemy trenerom: Danielowi Rzepkowskiemu, Sebastianowi Czajce, Rafałowi Wróblewskiemu, Andrzejowi Grabowskiemu, Zbigniewowi Kobierskiemu, Ryszardowi Hendrykowi, Adamowi Kozubskiemu, Sylwestrowi Skrzyńskiemu za pomoc w organizacji spotkań w swojej miejscowości.

Przypominamy, iż w każdym miesiącu przynajmniej jedno szkolenie dedykowane jest tylko dziewczynom. Takie spotkanie odbyło się w Tuchomiu oraz na początku października w Chwaszczynie. Konsultacje miały charakter wojewódzki, cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Obecni na spotkaniach byli również trenerzy Karol Złonkiewicz oraz Robert Chałaszczyk, na co dzień zajmujący się kadrami wojewódzkimi Pomorskiego ZPN.

Jeżeli mają Państwo w swoim klubie dziewczynkę trenującą w drużynie chłopców z rocznika 2006, 2007, 2008, 2009 lub 2010 to bardzo prosimy o kontakt.

Arkadiusz Janor tel. 501-558-417 mail: arkadiusz.janor@pzpn.pl
Cały harmonogram szkoleń dostępny jest TUTAJ.


Pinczyn, 25-09-2019 Mobilna Akademia Młodych Orłów (fot. Mirosław Urban)

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl