Mobilna Akademia Młodych Orłów - szkolenia w październiku

Pierwsze dwa tygodnie października to intensywna praca w terenie Mobilnego AMO.

Przez 10 dni trenerzy Arkadiusz Janor oraz Rafał Kaczmarczyk przeprowadzili 7 szkoleń oraz pojawili się w weekend na kursie trenerskim Grassroots C w Gdańsku, aby przybliżyć nowym przyszłym trenerom działalność Mobilnej Akademii Młodych Orłów. Trenerzy Mobilnego AMO również aktywnie współpracują z kadrami wojewódzkimi stąd też obecność podczas konsultacji szkoleniowej w Cetniewie dla rocznika 2007.

W środę 03.10.2018 r. na zaproszenie pana burmistrza Witolda Ossowskiego odwiedziliśmy Brusy (powiat chojnicki). Frekwencja uczestników czyli trenerów, instruktorów oraz nauczycieli była bardzo wysoka. Już od samego początku dało się odczuć miłą domową atmosferę. W tym miejscu duże słowa podziękowania składamy panu Stanisławowi Kobierowskiemu, który aktywnie od samego początku bierze udział w każdym naszym szkoleniu w powiecie i który był inicjatorem przyjazdu Mobilnego AMO do Brus. Życzymy wszystkim osobom pracującym z dziećmi i młodzieżą takiego zaangażowania oraz pasji jaką posiada pan Stanisław. Mimo upływającego wieku cały czas młody duchem i uśmiechnięty. Dziękujemy również trenerom z Salosu Brusy oraz Borowiaka Czersk za możliwość zaangażowania podopiecznych w trening pokazowy oraz grę selekcyjną.

Czwartek 04.10.2018 r. – wyjazd do Słupska. Pogoda typowo piłkarska. Po części teoretycznej, która odbyła się w szkole przy ul. Koszalińskiej na boisku sztucznym odbywa się trening oraz gra w której biorą udział zawodnicy ze wszystkich klubów miasta Słupsk. Dziękujemy trenerom KS Gryf Słupsk, UKS Byki Słupsk, Gryf Słupsk S.A. oraz Salos Słupsk za aktywny udział oraz trenerowi Adamowi Pietrasowi, który po raz kolejny wyraził chęć goszczenia Mobilnego AMO.

W piątek 05.10.2018 r. zamieniamy duży Słupsk na malutką wieś w powiecie wejherowskim – Kielno. Na zaproszenie trenera Szymona Lachowicza, który łączy pracę nauczycielską oraz trenerską przyjechaliśmy w region, który okazał się „mocno piłkarski”. W części teoretycznej poruszaliśmy temat „Intensywności zajęć treningowych”, natomiast temat treningu pokazowego dotyczył „Przenoszenia ciężaru gry w wolne strefy boiska”. Dziękujemy trenerom z drużyn Dragon Bojano, Orkan Rumia, Gryf Wejherowo, Błękitni Wejherowo, Latarnik Choczewo, GKS Linia oraz UKS 1 Reda za możliwość współpracy z Waszymi wyróżniającymi się zawodnikami. Trenerowi Szymonowi natomiast życzymy owocnej pracy w SP Kielno, dzieci na pewno cieszą się, że mają tak zaangażowanego nauczyciela oraz pasjonata.

Poniedziałek 08.10.2018 r. to szkolenia na kolejnej „piłkarskiej ziemi” jaką niewątpliwie jest powiat tczewski. Tym razem przyjechaliśmy do Tczewa na zaproszenie trenera Rafała Komorowskiego. Dziękujemy za duży wkład organizacyjny oraz za pomoc w zaangażowanie w trening oraz grę zawodników z 4 tczewskich klubów: Gryf Tczew, Orły Tczew, Wisła Tczew, AP Tczew oraz Wierzycy Pelplin i Orła Subkowy. Część teoretyczna oraz praktyczna skierowana jest do trenerów. Podczas treningu trenerzy Mobilnego AMO starają się zwracać uwagę na detale, szczegóły, które mogą pomóc w codziennej pracy każdej osobie pracującej z dziećmi oraz młodzieżą.

We wtorek 09.10.2018 r. po 4 miesiącach ponownie wracamy do Lęborka. Część szkoleniowa odbywa się na obiektach miejskich przy ul. Kusocińskiego dzięki pomocy pana Marka Piotrowskiego. W tym miejscu należy wspomnieć, iż trenerzy powiatu lęborskiego ponownie aktywnie włączyli się w szkolenie Mobilnego AMO w swoim powiecie. W zajęciach udział wzięli zawodnicy: Pogoni Lębork, UKS Ósemka Lebork, Lew Lębork, Diego Lębork, Młode Orły Łeba oraz Leśnik Cewice. Pozytywnym aspektem jest fakt, iż w szkoleniach biorą udział również osoby, które nie posiadają jeszcze uprawnień trenerskich, ale widzą chęć rozwoju i chcą poprzez cykliczne spotkania poszerzać swoją wiedzę z zakresu szkolenia dzieci i młodzieży.

W środę 10.10.2018 r. na zaproszenie GSS Potok Pszczółki odwiedzamy powiat gdański. Dziękujemy trenerowi Piotrowi Wawrzyniakowi oraz dyrekcji szkoły podstawowej w Pszczółkach za pomoc w organizacji szkolenia. We wrześniu w Kolbudach poruszaliśmy w części teoretycznej temat „Filary szkolenia dzieci i młodzieży”, natomiast w środę szerzej rozpatrywaliśmy temat „Intensywność treningowa”. Trenerzy bardzo aktywnie brali udział w dyskusji, poruszaliśmy przykłady z codziennej pracy trenerskiej oraz wymienialiśmy się doświadczeniami i spostrzeżeniami. W części praktycznej oraz grze selekcyjnej wzięły udział dzieci z Osiczanki Osice, Motławy Suchy Dąb, GKS Kowale, Czarni Pruszcz Gdański, Escola Futbolu, AS Piłeczka Pruszcz Gdański, Potok Pszczółki.

Piątek 12.10.2018 r. – na zakończenie bardzo aktywnych dwóch tygodni udajemy się do powiatu kwidzyńskiego, a dokładnie do miejscowości Ryjewo. Współorganizatorem szkolenia był trener Radosław Martyka. Przyjazd do tej małej miejscowości tylko umocnił nas w przekonaniu, iż obojętnie skąd nie pochodzisz, gdzie nie trenujesz ważne co i jak robisz. Trenerzy podczas części teoretycznej byli bardzo aktywni, zadawali sporo pytań, ale właśnie po to się spotykamy, aby rozmawiać o piłce. Nikt z nas nie może powiedzieć, że o piłce wie wszystko, a wspólne spotkanie, rozmowa i wymiana doświadczeń zawsze sprawia, że jestem lepszym trenerem. W zajęciach udział wzięli zawodnicy Spójni Sadlinki, DSPN Kwidzyn, Wojtas Prabuty, Champions Ryjewo oraz Pogoń Prabuty.

Od listopada Mobilna Akademia Młodych Orłów, będzie realizowała kolejny nowy pomysł. Otóż w każdym miesiącu jedno ze szkoleń poświęcone będzie piłce kobiecej. Na trening pokazowy oraz grę selekcyjną zaproszone będą dziewczynki z roczników 2006 oraz 2007 z kilku powiatów. Zachęcamy trenerów jak również nauczycieli wychowania fizycznego do kontaktu. Może w twoim klubie są trenujące dziewczynki? Jeżeli tak to prosimy o kontakt. A może w twojej szkole jest uczennica, która jest sprawna fizycznie, lubi piłkę nożną i nie trenuje w klubie? Jeżeli tak, to również prosimy o kontakt. Pierwsze szkolenie skierowane tylko do dziewczynek odbędzie się w powiecie wejherowskim, a dokładnie w Luzinie 07.11.2018r. godz.16.30.

Dziękujemy wszystkim trenerom za udział w szkoleniach oraz udział zawodników i zawodniczek w treningach i grach selekcyjnych.

Zachęcamy kluby, szkoły oraz gminy to organizacji szkoleń Mobilnego AMO.

Wszelkich niezbędnych informacji udzieli trener koordynator:

Arkadiusz Janor tel. 501-558-417 mail: arkadiusz.janor@pzpn.pl

Od września w projekcie Mobilnego AMO biorą udział zawodniczki i zawodnicy z roczników 2006/2007 – kategoria młodzik oraz 2008/2009 – kategoria orlik. Poniżej znajduje się harmonogram spotkań na miesiąc październik.

Harmonogram szkoleń Mobilnej Akademii Młodych Orłów woj. pomorskie – październik 2018
Data Miejsce Czas trwania szkolenia
16.10.2018r. Człuchów, ul. Koszalińska 2b 16.00-18.30
17.10.2018r. Bytów, ul. Księdza Bolesława Domańskiego 13 15.00-17.30
25.10.2018r. Gdynia, ul. Wolności 25 16.30-19.00
26.10.2018r. Potęgowo, ul. Szeroka 16 16.00-18.30

Ramowy plan szkolenia
1. Część teoretyczna: „Filary szkolenia dzieci i młodzieży” lub „Intensywność treningowa” – 1h
2. Część praktyczna, pokazowa jednostka treningowa, kategoria Młodzik, „Doskonalenie gry w ataku pozycyjnym. Doskonalenie utrzymania się przy piłce” lub Orlik „Przenoszenie ciężaru gry w wolne strefy boiska” – 1h
3. Część trzecia - gra selekcyjna, kategoria Orlik oraz Młodzik – 1h

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl