Aktualności z działań Mobilnego AMO

Okres wakacji już za nami, jednak dla trenerów Mobilnej Akademii Młodych Orłów był to czas wytężonej pracy. Oprócz wizyt obozowych zespół AMO zaangażowany był w Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich, który wkroczył w decydujący etap.

Na miesiąc wrzesień tradycyjnie zaplanowanych zostało 12 szkoleń w woj. pomorskim.

Obecnie zespół Mobilnego AMO realizuje warsztaty o tematyce „Piłka Nożna Bez Dyskryminacji”. Podczas spotkania omawiane są aspekty społeczne dotyczące dyskryminacji, jak również roli rodzica w sporcie i współpraca na linii rodzic – trener. Bardzo mocno zachęcamy do angażowania rodziców z Państwa klubów do wzięcia udziałów w takim 1,5h spotkaniu, gdyż jak wszyscy wiemy sport to nie tylko aktywność ale i wychowanie młodego człowieka. Frekwencja podczas szkoleń pokazuje, że faktycznie jest to bardzo trafny społeczny temat, a odbiór samych warsztatów bardzo pozytywny.

Dziękujemy trenerom Pawłowi Formella, Mateuszowi Adamczykowi oraz Krzysztofowi Kolke za pomoc w organizacji spotkań w swojej miejscowości. Wizyty w Starej Kiszewie oraz Gowidlinie były szczególnie owocne. W Gowidlinie czyli małej wiosce niedaleko Sierakowic w części teoretycznej uczestniczyło 71 osób – trenerów, ale w szczególności rodziców. Dziękujemy za super organizację.

Przypominamy, iż w każdym miesiącu przynajmniej jedno szkolenie dedykowane jest tylko dziewczynom. Tak również jest w miesiącu wrześniu gdzie 23.09.2019 r. zespół Mobilnego AMO zawita do Tuchomia organizując szkolenie dla dziewczynek z roczników 2006, 2007, 2008, 2009 oraz 2010. Jeżeli mają Państwo w swoim klubie dziewczynkę trenującą w drużynie chłopców w podanym roczniku to bardzo prosimy o kontakt. Swoją obecność podczas szkolenia w Tuchomiu zapowiedział również trener kadry wojewódzkiej dziewcząt Karol Złonkiewicz. Dziękujemy również trenerowi Łukaszowi Godlewskiemu za obecność podczas szkolenia w Mostach. Obecność trenerów kadr na szkoleniu Mobilnego AMO potwierdza tylko dobrą współpracę.

Warsztaty dotyczące „Dyskryminacji i współpracy na linii trener rodzic” będą realizowane jeszcze w miesiącu październiku, więc zachęcamy do kontaktu w celu zorganizowania szkolenia w swojej miejscowości.

Wszelkich niezbędnych informacji udzieli trener koordynator:

Arkadiusz Janor tel. 501-558-417 mail: arkadiusz.janor@pzpn.pl

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl