Zwycięstwo i porażka w Świeciu

W odmiennych nastrojach Kadry Pomorza chłopców opuszczały Świecie, gdzie rozegrano mecze z Kujawsko-Pomorskim ZPN. Drużyna z rocznika 2006 prowadzona przez trenera Tomasza Borkowskiego przegrała 1:2, zaś zawodnicy z rocznika 2005 prowadzeni przez trenera Pawła Wypija zwyciężyli 2:0. Była to czwarta z sześciu zaplanowanych kolejek. Obie drużyny wciąż z szansami na awans do dalszej fazy gier, choć w lepszym położeniu znajduje się starszy zespół.

Rocznik 2005

Kujawsko-Pomorski ZPN - Pomorski ZPN 0:2
Bramki: Łukasz Plichta, Krystian Okoniewski

Pomorski ZPN: Uzarek Mateusz (UKS Lotos Gdańsk/Pomezania Malbork), Brzęk Bartosz (Lechia Gdańsk), Rachwał Wiktor (Lechia Gdańsk SA), Nikadon Oskar (Lechia Gdańsk), Bohdanowicz Jakub (SI Arka Gdynia), Poliński Jakub (Lechia Gdańsk), Płotka Przemysław (Lechia Gdańsk SA), Stenzel Oliwier (UKS Lotos Gdańsk/Cartusia Kartuzy), Remus Adrian (Chojniczanka Chojnice), Śmiglewski Mateusz (Lechia Gdańsk SA), Okoniewski Krystian (Lechia Gdańsk SA)

Grali również: Sołkiewicz Mikołaj (UKS Lotos Gdańsk/Jedynka Reda), Jurkiewicz Adrian (SI Arka Gdynia), Plichta Łukasz (UKS Lotos Gdańsk/Cartusia Kartuzy), Adamik Marcin (Lechia Gdańsk SA), Kowalik Karol (Chojnicznka Chojnice), Meyer Mateusz (Chojnicznka Chojnice), Mikułko Antoni (Lechia Gdańsk SA)

- Dziękuję sztabowi Kadry Pomorza za profesjonalne przygotowania zespołu do rundy rewanżowej oraz wszystkim trenerom klubowym, którzy ze zrozumieniem podeszli do wcześniej zaplanowanych przez nas akcji. To niewątpliwie także ich sukces. Zawodnikom gratuluję konsekwencji i cierpliwości z jaką dążyli do osiągnięcia korzystnego rezultatu. W pełni zrealizowali założenia taktyczne na to spotkanie. Zespołowi Kujawsko-Pomorskiego gratulujemy dobrej postawy i rywalizacji w duchu Fair Play oraz życzymy powodzenia w następnych spotkaniach. Od jutra rozpoczynamy przygotowania do kolejnego meczu, w którym zmierzymy się z Warmińsko-Mazurskim ZPN. Spotkanie odbędzie się 22 maja w Malborku o godzinie 14.00. Serdecznie zapraszamy do kibicowania. - komentował po meczu trener Paweł Wypij.

Tabela po 4 kolejkach
1. Podlaski ZPN 9 pkt. 6-4
2. Kujawsko-Pomorski ZPN 7 pkt. 6-4
3. Pomorski ZPN 6 pkt. 7-6
4. Warmińsko-Mazurski ZPN 1 pkt. 1-6


Rocznik 2006

Kujawsko-Pomorski ZPN - Pomorski ZPN 2:1
Bramka: Bartosz Borkowski

Pomorski ZPN: Ryszewski, Ozimek, Pysz, Dąbrowski, Bromirski, Misztal, Wierczyński, Mikołajewski, Borkowski

Grali również: Kolasa, Orzechowski, Raczyński, Brzyski, Bajko, Protas

Tabela po 4 kolejkach
1. Podlaski ZPN 10 pkt. 11-4
2. Kujawsko-Pomorski ZPN 7 pkt. 6-5
3. Pomorski ZPN 4 pkt. 10-7
4. Warmińsko-Mazurski ZPN 1 pkt. 3-14


Szkolenie kadr Pomorskiego ZPN współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl