Wyniki Kadr Pomorza dziewcząt

Jeden punkt przywiozły dwie drużyny Kadry Pomorza dziewcząt z Wielkopolski. Drużyna U-16 przegrała 2:3, natomiast zespół U-13 zremisował 1:1.

VI kolejka U-16
Wielkopolski ZPN - Pomorski ZPN 3-2 (1-2)

Bramki: Formela, Werra

Skład: Węsierska Ania (Gryf Tczew), Pińska Magda (AP LG Gdańsk), Gnerowicz Olga (AP LG Gdańsk), Lewandowska Weronika (Cartusia Kartuzy), Rembalska Agnieszka (Gryf Tczew), Dziadzio Weronika (Gryf Tczew), Latoszek Natalia (Sztorm Gdańsk), Ustarbowska Julia (Sztorm Gdańsk), Slisewska Kinga (Sztorm Gdańk), Formela Julia (Radunia Stężyca), Werra Oliwia (U2 Bytów), Mrozewska Amelia (AP LG Gdańsk), Petsch Róża (AP LG Gdańsk), Labuda Martyna (Sztorm Gdańsk), Niski Kalina (AP LG Gdańsk), Deranek Katarzyna (Olimpico Malbork) , Sitarz Julia (Sztorm Gdańsk), Bukowska Kryspina (Kaszubia Kościerzyna)

VI kolejka U-13
Wielkopolski ZPN- Pomorski ZPN 1:1 (0:0)
Bramka: Grzywińska

Skład: GARCON AMELIA (AP LG GDAŃSK), KOMOSSA GABRIELA (AP LG GDAŃSK), IGNATOWICZ JULIA (AP LG GDAŃSK), ORŁOWSKA MARTYNA (MKS CHOJNICZANKA CHOJNICE), KARWACKA ZUZANNA (MKS CHOJNICZANKA CHOJNICE), GRZYWIŃSKA ZUZANNA (MKS GRYF TCZEW), ŁAPIŃSKA OLIWIA (CZARNI PRUSZCZ GD.), JEDRZEJEWSKA JULIA (OLIMPICO MALBORK), BŁAWAT AMELIA (OLIMPICO MALBORK), MARTYKA OLIWIA (SZTORM GDYNIA), STANISŁAWSKA WIKTORIA (UKS LIDER RYCHNOWY), KRAMPA ANASTAZJA (DRAGON BOJANO), DALEKA WIKTORIA (DRAGON BOJANO), OKOŃ ZOFIA (GOSRIT LUZINO), PĘCAK ANIELA (AP KP GDYNIA).

Kadry Pomorza dziewcząt udały się do Konina, aby zakończyć rywalizację grupową eliminacji. Naprzeciw naszym piłkarkom stanęły faworyzowane zawodniczki z Wielkopolski. Pierwsze do rywalizacji przystąpiły juniorki młodsze. Bramkę na 1-0 zdobyły gospodynie. Pomorzanki szybko odpowiedziały za sprawą Formeli, która wykorzystała dobre podanie Slisewskiej. Szansy na podwyższenie nie wykorzystała Formela, gdy uderzyła z rzutu wolnego w poprzeczkę. Nie pomyliła się Werra i w sytuacji sam na sam pewnie pokonała bramkarkę. Nie wykorzystaliśmy szans na podwyższenie, co zemściło się po przerwie gdyż rywalki wyszły na prowadzenie 3-2. Szansy na wyrównanie nie wykorzystała Labuda i spotkanie zakończyło sie minimalną porażką pomorzanek.

Młodziczki swoje spotkanie rozpoczęły dosyć spokojnie, jednak z minuty na minutę ich akcje nabierały rozpędu. Do przerwy stworzone sytuacje nie zostały zaminenione na bramki i mamy bezbramkowy remis. W drugiej połowie odważniejsza gra obu zespołów i na prowadzenie wychodzi Pomorski ZPN po bramce Grzywińskiej. Brak koncentracji spowodował utratę bramki chwilę po wznowieniu. Wymiana ciosów z obu stron nie przyniosła już zmiany rezultatu i po bardzo dobrym spotkaniu remisujemy 1-1. Już za tydzień wyruszamy na półfinały Mistrzostw Polski, gdzie będziemy walczyć o miejsce w finale.

Szkolenie kadr Pomorskiego ZPN współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Polski Związek Piłki Nożnej.