Wyniki 1/8 Pucharu Polski

Znamy wyniki 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W dwóch meczach o awansie do ćwierćfinałów decydowały rzuty karne.

Najwięcej emocji było w Malborku (gol w 119 min. na 3:2 dla Pomezanii i wyrównanie na 3:3 Gryfa Słupsk w drugiej minucie doliczonego czasu gry). W sześciu spośród ośmiu spotkań wygrywały wyżej notowane zespoły. W dwóch pozostałych meczach wygrywały teoretycznie słabsze zespoły. Stolem w lidze traci do Lechii II ledwie punkt - dziś zespół z Gniewina wygrał z gdańszczanami 3:1. Z kolei Zenit Łęczyce (KO) ograł 3:2 Anioły Garczegorze (IV).

Gratulujemy wygranym.
Ćwierćfinały zaplanowano na 15 maja.

Wyniki 1/8 finału
Radunia II Stężyca – Czarni Pruszcz Gdański 1:3

Start Miastko – Grom Nowy Staw 0:1
bramki: Igor Michalski (88')
Start: Ostrowski - Czerwiński, Pufelski, Świąder, Borowicz, Kapica, Koniuszek (ż) (72' Baranowski), Wiśniewski, Lewandowski (66' Trzeciński), Kłonczyński, Malinowski (83' Dzięcioł)
Grom: Wojtowicz - Górka (56' Mońka), Danielak (58' Michalski), Piotrowski, Wesołowski, Lepczak, Świątek, Błażek, Jaworski (66' Jędrzejewski), Zieliński, Rapińczuk

Faworyzowany Grom długo nie mógł przełamać defensywy Startu. Utrzymywał się wynik bezbramkowy i niektórym już w głowie było dodatkowe 30 minut grania. Inaczej jednak wieczór zaplanował Igor Michalski, który w 88 minucie postanowił przechylić szalę zwycięstwa na korzyść swojego zespołu. Grom w ćwierćfinale zmierzy się z Czarnymi Pruszcz Gdański.

Zenit Łęczyce – Anioły Garczegorze 3:2
bramki: Dariusz Dulek (22'), Wojciech Domski (59' 90') - Mateusz Słumiński (20'), Sebastian Kowalski (87' k)
Zenit: Czekirda - Domski, Bober (ż) (64' P.Małkowski), Mallek (75' Neubauer), Wijatkowski, Dulek (90' Wiśniewski), Koszałka, Miotk (ż) (83' M.Małkowski), Gaffke, Żółtowski, Formela (ż)
Anioły: Wojtowicz - Trawiński, F.Tomasiewicz, Kowalski (ż, cz 90'), B.Tomasiewicz (75' Labuda), Stanischewski (79' Żurawski), Kulas, Sidor (ż, ż/cz 75'), Słumiński (46' Drzazgowski), Łapigrowski (46' Formela), Smolarek

Po pierwszej połowie na tablicy wyników było 1:1. Na gola Aniołów po niespełna dwóch minutach odpowiedział Zenit. Emocje nabrały czerwoności w drugiej połowie. I to dosłownie. Najpierw Zenit wyszedł na prowadzenie, a potem w konsekwencji drugiej żółtej, czerwoną kartkę otrzymał Daniel Sidor (Anioły). Mimo to przyjezdni grając w dziesiątkę doprowadzili do remisu. Ostatni cios należał do gospodarzy, którzy w pierwszej doliczonej minucie wyszli na prowadzenie 3:2. Drugiego gola w tym meczu strzelił Wojciech Domski. Wtedy również czerwoną kartkę obejrzał drugi zawodnik Aniołów – Sebastian Kowalski. Goście zatem kończyli mecz w dziewiątkę. Przed Zenitem arcytrudne zadanie w ćwierćfinale. Rywalem będzie trzecioligowa Radunia Stężyca.

GKS Kolbudy – Radunia Stężyca 0:2
bramki: Paweł Wojowski (67' 86')
GKS: Cisewski - Piotrowski, Pastuszka, Żuk, Dubanowski (ż), Merchel, Malkowski, S.Frankowski (63' Wyrwiński), Gradowski (63' Szuciło), Stanisławski, M.Frankowski
Radunia: Kotłowski - Gębiś, Karasiński, Wańdzio (ż) (55' Szczerba), Klawikowski, Hendryk (54' Żylski), Łuczak (ż), Wojowski, Formela, Pavlyk, Iwanowski

Patrząc na całe województwo pomorskie, to Radunia Stężyca była najwyżej notowanym zespołem spośród drużyn w 1/8 finału. Faworyt nie zawiódł. Dwa gole Pawła Wojowskiego dały awans zespołowi z Kaszub.

Pomezania Malbork – Gryf Słupsk 2:2, pd. 3:3, k. 2:4
bramki: Patryk Korynt (32), Robert Gdela (42'), Sławomir Ziemak (119') - Fabian Słowiński (59'), Michał Szałek (62'), Daniel Piechowski (120')
rzuty karne: Tomasz Owsianik, Wojciech Szoska - Michał Szałek, Kacper Jendruch, Oskar Sosnówka, Daniel Piechowski
Pomezania: Pelcer - Owsianik, Ziemak, Wujecki (ż), Szoska, Jeleń, Koller, Kielar (91' Marendowski), Dryjas (84' Tułodziecki (ż)), Korynt (46' Dyl), Gdela (111' Bełz (ż))
Gryf: Dyda - Szałek (ż), Piechowski (ż), Bednarczyk, Jendruch, Zieliński, Więckowski (ż), Piekarski, Amoah, Szmytkiewicz (55' Mikołajczyk (77' Sosnówka)), Słowiński

Lider Klasy Okręgowej "NO10.PL" gr. 2 kontra wicelider IV ligi „RWS INVESTMENT GROUP”. Słupszczanie do Malborka przyjechali w czternastu zawodników, jednak krótka ławka nie powstrzymała ich przed uzyskaniem awansu do ćwierćfinału, choć po pierwszej połowie zapewne mało kto się spodziewał, że do kolejnej fazy przejdzie drużyna gości. Na kwadrans odpoczynku to gospodarze schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Gryf nie zamierzał się poddawać i w odstępie trzech minut doprowadził do remisu. Potrzebna była dogrywka, a w niej w 119 minucie gol dla malborczan. Koniec meczu? Nic podobnego. Słupszczanie nie załamali się i w drugiej minucie doliczonego czasu doprowadzili do remisu! To najwyraźniej podłamało zawodników Pomezanii, którzy gorzej wykonywali rzuty karne i to Gryf Słupsk świętował awans do kolejnej fazy pucharowych rozgrywek.

Nadmorska Liga Szóstek – Jantar Ustka 2:4

Spójnia Sadlinki – Powiśle Dzierzgoń 2:2, k. 2:4

Stolem Gniewino – Lechia II Gdańsk 1:3
bramki: Mateusz Wachowiak (5'), Mateusz Madziąg (7'), Paweł Sobczyński (65') - Grzegorz Wojtkowiak (63')
Stolem: Dąbrowny - Jezierski, Kotwica (ż), Kankowski, Wachowiak, Patelczyk (83' Maciołek), Sobczyński (Wardziński), Madziąg (69' Hebel), Jeżowski (79' Maszota), Klarecki (ż), Grabowski
Lechia II: Chomicz - Wojtkowiak, Cieślicki (ż), Drzazga, Lekowski (46' Majer), Landowski, Sezonienko (66' Włodarczyk), Rycewicz, Juszczyński, Kucznier (46' Niewiadomski), Sumiński (66' Posuliuzhnyi)

Gospodarze od początku ruszyli na młody zespół z Gdańska i szybko objął dwubramkowe prowadzenie. Biało-zieloni przyjechali do Gniewina w iście juniorskim składzie. Dziesięciu zawodników z pierwszego składu to zawodnicy urodzeni w latach 2000-2004. Młodzieżą dowodził doświadczony Grzegorz Wojtkowiak, który po godzinie gry strzelił gola kontaktowego, jednak Stolem szybko odpowiedział, wrócił do dwubramkowego prowadzenia, którego nie oddał do końca spotkania.

Przypominamy, że na zwycięzcę, którego poznamy 26 czerwca w Słupsku czeka nagroda w wysokości 40 tysięcy złotych, finalista natomiast otrzyma 10 tysięcy.