fot. Euro21

W lutym poznamy wolontariuszy i ceny biletów na UEFA EURO U21

W lutym zakończy się proces rekrutacyjny około 800 wolontariuszy, którzy pracować będą w czerwcu w Polsce podczas mistrzostw Europy UEFA EURO U21. W Gdyni takich osób ma być 120. Także w lutym poznamy ceny biletów na poszczególne mecze.


Zgłoszenia chętnych osób do pracy w charakterze wolontariusza piłkarskich mistrzostwach Europy UEFA EURO U21 przyjmowane były do końca 2016 roku. W ubieg ym tygodniu na terenie sześciu Miast Gospodarzy przeprowadzono specjalne szkolenia dla liderów wolontariatu, którzy zajmą wszystkich kandydatów. Generalnie rozmowy kwalifikacyjne odbędą się na stadionach czerwcowego czempionatu. - Ze względu na duże zainteresowanie programem w każdym z Miast Gospodarzy zorganizujemy dwie tury rozmów, a rekrutację planujemy zakończyć do 28 lutego. Nast pnie w marcu i kwietniu wszystkie zakwalifikowane osoby wezm ą ł w serii weekendowych szkole ń. W sumie potrzebujemy około 800 wolontariuszy, a chętnych było ponad dwa razy tylu. Mieliśmy zgłoszenia chętnych z kilkunastu krajów, w tym ze Stanów Zjednoczonych, Włoch, Serbii, Słowenii, Chorwacji oraz Słowacji – wyjaśnił koordynator ds. wolontariatu UEFA EURO U21 Polska 2017 Damian Witkowski.

Wolontariusze

będą zaangażowani przy organizacji tej imprezy w 11 różnych

obszarach, m. in. w

transporcie, marketingu, logistyce, współpracy z

mediami

oraz obsłudze gości VIP. Te osoby znajdą się

w

centrach akredytacyjnych i prasowych, na lotniskach, dworcach,

stadionach i wokół nich oraz w biurach zawodów. W Gdyni działać

będzie około 120 ochotników – blisko 100 w operacjach

stadionowych, a pozostali w operacjach miejskich.

W

lutym organizatorzy odkryją kolejne ważne karty. - Na początku

tego miesiąca podamy harmonogram sprzedaży biletów, ich kategorie

oraz ceny. Te

ostatnie będą przystępne, bo chcemy, żeby mistrzowskie mecze

obejrzało jak najwięcej kibiców. Wejściówki znajdą się w

sprzedaży już w lutym – zapewnił rzecznik imprezy Filip Adamus.

W

puli znajdzie się ponad 320 tysięcy biletów. Turniej będzie

również szeroko transmitowany przez telewizje – relacje ze

spotkań zaplanowano do 129 krajów.

Finałowy turniej, po raz pierwszy z udziałem 12 teamów (do tej pory rywalizowało osiem drużyn) rozegrany zostanie w dniach 16-30 czerwca w sześciu polskich miastach. W Lublinie i Kielcach zagrają zespoły grupy A, czyli Polska, Anglia, Szwecja i Słowacja, w Gdyni i Bydgoszczy rywalizować będą drużyny grupy B, czyli Portugalia, Hiszpania, Serbia i Macedonia, natomiast Kraków i Tychy zostały arenami grupy C, w skład której wchodzą reprezentacje Niemiec, Danii, Włoch oraz Czech.

W inauguracyjnym meczu Szwecja zagra 16 czerwca o godz. 18 w Kielcach z Anglią. Trzy spotkania odbędą się w Gdyni – 17 (Hiszpania - Macedonia), 20 (Hiszpania - Portugalia) i 23 (Portugalia - Macedonia) czerwca. Te potyczki rozpoczną się o godz. 20.45. Spotkania, których stawką będzie awans do finału, zaplanowano 27 czerwca w Tychach i Krakowie, natomiast młodzieżowy mistrz Europy wyłoniony zostanie 30 czerwca na stadionie Cracovii. W sumie rozegranych zostanie 21 meczów – 18 grupowych, dwa półfinały oraz konfrontacja o złoty medal.

Mistrzowskiego tytułu bronią Szwedzi, którzy 30 czerwca 2015 roku pokonali w Pradze po rzutach karnych (po 120 minutach było 0:0) Portugalię 4:3. W półfinale znaleźli się ponadto Niemcy i Duńczycy. Ci pierwsi przegrali z Portugalią aż 0:5, natomiast zawodnicy z Półwyspu Jutlandzkiego ulegli 1:4 Szwecji. Polacy w Czechach nie grali .