V Turniej "From schools to women's league"

​W dniu 23.04.2017 rozegrany został ostatni w województwie pomorskim turniej "From schools to women's league".

Finałowy turniej rozegrany został w Gdańsku, na boisku przy ulicy Smoleńskiej.

Najlepszym zespołem po V turniejach została drużyna Gdańskiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej, prowadzona przez Alicję Daniel. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 z Malborka (opiekun Sabina Orłowska), trzecie Szkoła Podstawowa z Trąbek Wielkich (opiekun Aleksandra Bielawa), czwarte Publiczna Szkoła nr 1 w Starogardzie Gdańskim (opiekun Jacek Wołczak), piąte Zespół Szkolno- Przedszkolny z Borkowa (opiekun Dorota Korzeniewska).

Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa będzie teraz reprezentować województwo pomorskie w półfinałach ogólnopolskich.  16 zespołów, które wygrały eliminacje w swoich województwach, zagra w dwóch turniejach (po 8 w każdym), a następnie po 4 najlepsze drużyny z obu półfinałów zagrają w wielkim finale!!!

Trzymamy kciuki :-)

Po zakończeniu turnieju drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, każda ze szkół otrzymała komplet piłek Adidas, a zawodniczki medale, oraz pamiątkowe zestawy z logo Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Przyznano również nagrody indywidualne:

Najlepsza zawodniczka- Sonia Zapaśnik (Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa)

Najlepsza bramkarka- Maja Topolewska (Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa)

Królowa strzelczyń- Maja Dąbrowska (Szkoła Podstawowa nr 5 w Malborku)

Najsympatyczniejsza zawodniczka- Oliwia Kubkowska (Publiczna Szkoła nr 1 w Starogardzie Gdańskim).