UKS LOTOS Gdańsk zwycięzcą w I Lidze Wojewódzkiej C2

Miło nam poinformować, że 7 klasa o profilu piłki nożnej pod patronatem Pomorskiego ZPN występująca w lidze pod nazwą UKS Lotos Gdańsk na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewniła sobie zwycięstwo w I Lidze Wojewódzkiej C2. Od momentu powstania klasy 9 miesięcy temu odbyło się 256 akcji szkoleniowych (treningi i mecze), które pozwoliły na zakończenie rywalizacji w lidze.

Zwycięzcy 1 ligi wojewódzkiej C2:
1. Andrychowicz Łukasz – AP KP Gdynia
2. Bizewski Mikołaj – MKS Władysławowo
3. Borsuk Jakub – JFA Przechlewo
4. Ceremus Marcin – Jaguar Gdańsk
5. Cyman Dominik – KS Kamienica Królewska
6. Dąbrowski Bartosz – Pogoń Prabuty
7. Dułak Oliwier – Radunia Stężyca
8. Goć Wojciech – Jaguar Gdańsk
9. Kałduński Bartłomiej – Jaguar Gdańsk
10. Kitowski Nikodem – Cartusia Kartuzy
11. Kotowicz Medard – SI Arka Gdynia
12. Kryża Oskar – MKS Władysławowo13.
Kurkowski Kacper – Beniaminek Starogard Gdański
14. Lewandowski Marcel – Jedynka Reda
15. Lipka Filip – U2 Bytów
16. Łyżeń Xavier – Polonia Gdańsk
17. Machałek Kamil – Gryf Słupsk
18. Misztal Fryderyk – SI Arka Gdynia
19. Plichta Łukasz – Cartusia Kartuzy
20. Rohde Marcel – KP Starogard Gdański
21. Sołkiewicz Mikołaj – Jedynka Reda
22. Stenzel Oliwier – Zagłębie Lubin
23. Stolc Dominik – U2 Bytów
24. Szulc Szymon – Radunia Stężyca
25. Uzarek Mateusz – Pomezania Malbork
26. Wojda Kamil – FC Gowidlino

Sztab szkoleniowy:
1. Łukasz Godlewski
2. Paweł Wypij
3. Artur Kosznicki – trener przygotowania motorycznego
4. Maciej Gemborys – trener bramkarzy

Warto w kilku słowach przybliżyć projekt, który powstał na mocy trójporozumienia pomiędzy: Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej – Programem „Piłkarska Przyszłość z Lotosem” – Urzędem Marszałkowskim. Postaramy się wymienić podstawowe korzyści płynące dla klubów i zawodników wynikające z współpracy w/w podmiotów z ZSSiO w Gdańsku. Jednym z nich jest zintegrowany program nauczania, w ramach którego odbywają się zajęcia treningowe. Dzięki tak ułożonemu planowi lekcji rodzice nie tracą czasu na dowóz zawodników na popołudniowe zajęcia i mogą ten czas poświęcić dla swoich dzieci. Niezwykle ważnym elementem otwierającym możliwość podjęcia nauki każdemu zdolnemu zawodnikowi bez względu na status społeczny jest brak jakichkolwiek kosztów związanych z podjęciem treningów w klasach piłkarskich Pomorskiego ZPN. Rodzice nie są obciążeni tzw. „składką członkowską”, obozy (zimowy i letni) są w stu procentach nieodpłatne. 

W ramach projektu szczególną uwagę zwracamy na wyrównywanie szans, dlatego nasi zawodnicy oprócz sprzętu treningowego otrzymują także komplet sprzętu reprezentacyjnego, w którym jednolicie uczęszczają na lekcje. W ramach projektu najbardziej uzdolnieni uczniowie są objęci programem stypendialnym, który finansowany jest przez Program „Piłkarska Przyszłość z Lotosem”. Stypendia sportowe i socjalne przyznawane są co pół roku po szczegółowej analizie postępów sportowych oraz wyników w nauce. W okresie jesienno – zimowym zawodnicy suplementowani są specjalistycznymi witaminami. Każdy z zawodników przy zgłoszeniu nawet najmniejszego urazu jest prowadzony przez fizjoterapeutów oraz trenera przygotowania motorycznego w sposób indywidualny, dzięki czemu przez minione 9 miesięcy uniknęliśmy poważniejszych kontuzji. Oczywiście przy poważniejszych urazach jesteśmy zabezpieczeni bardzo szerokim pakietem ubezpieczeniowym, który gwarantuje przeprowadzenie zabiegu lub operacji i opłaceniu specjalistycznej rehabilitacji.

Wszystkie zajęcia odbywają się na obiektach AWFiS Gdańsk i ZSSiO Gdańsk, co daje wielkie możliwości jeżeli chodzi o urozmaicenie procesu treningowego o inne formy aktywności fizycznej. Korzyścią płynącą do klubu oprócz podnoszenia umiejętności przez zawodnika w silnej grupie treningowej, jest także ekwiwalent za wyszkolenie, który podczas wypożyczenia na okres nauki naliczany jest klubom macierzystym. W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować klubom, prezesem, trenerom i rodzicom, którzy nam zaufali. Każdego dnia staramy się rozwijać projekt, aby w niedalekiej przyszłości korzyści z naszej pracy miała pomorska i polska piłka nożna.

Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do mistrzów I Ligi Wojewódzkiej C2 zapraszamy do kontaktu z trenerem Łukaszem Godlewskim: tel. 510 081 607, e-mail: l.godlewski@pomorski-zpn.pl

Najbliższe testy uzupełniające już jutro - 11.06.2019. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się w ofertą klas piłkarskich pod patronatem Pomorskiego ZPN. Zbiórka 13.30 przed wejściem głównym AWFiS Gdańsk przy ulicy K. Górskiego 1.

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl