fot. fot. chojnice.com

U2 Bytów zwycięzcą LOTOS Griffin Cup - r.2004

W dniu 16.12.2018 r. odbył się pierwszy turniej II edycji LOTOS Griffin Cup. Tym razem zawitaliśmy w gościnne progi pięknej hali Widowiskowo- Sportowej w Chojnicach.

Do boju przystąpili zawodnicy z rocznika 2004. W szranki stanęło 12 drużyn:

Grupa A - Red Devils Chojnice (współorganizator turnieju), U2 Bytów, FC Gowidlino, GKS Linia;

Grupa B - Kolejarz Chojnice, Start Miastko, MKS Gryf Tczew, Chojniczanka II Chojnice;

Grupa C - Chojniczanka I Chojnice, KS Gryf Słupsk, Sobieski Gniew, Morena Gdańsk

Do ćwierćfinałów awansowały po dwa zespoły z każdej grupy, a były to: U2 Bytów, GKS Linia z grupy A, MKS Gryf Tczew, Kolejarz Chojnice z grupy B, Chojniczanka I Chojnice oraz KS Gryf Słupsk z grupy C oraz dwie najlepsze drużyny z miejsc trzecich (FC Gowidlino z grupy A i Start Miastko z grupy B).

Najciekawszą sytuację mieliśmy w grupie C, gdzie po rozegraniu trzech kolejek Chojniczanka I Chojnice i Gryf Słupsk miały po 7 punktów i bilans bramkowy 8:2, a w meczu pomiędzy tymi dwoma zespołami padł remis 2:2. Do wyłonienia zwycięzcy grupy potrzebne było aż 7 serii rzutów karnych. Lepsza okazała się popularna „Chojna” wygrywając 6:5.

Do półfinałów awansowały GKS Linia po zwycięstwie 2:1 z Kolejarzem Chojnice, Chojniczanka I Chojnice wygrywając 3:0 z FC Gowidlino. Dwa kolejne ćwierćfinały zakończyły się remisami 0:0 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były serie rzutów karnych. W nich U2 Bytów pokonał Start Miastko 1:0, a Gryf Tczew okazał się lepszy od Gryfa ze Słupska wygrywając 3:2.

W półfinałach Chojniczanka I Chojnice pokonała GKS Linia 3:2, a U2 Bytów pewnie wygrał z Gryfem Tczew 2:0.

Mecze o miejsca były bardzo zacięte, oba zakończyły się remisami 1:1 w regulaminowym czasie gry. W spotkaniu o trzecie miejsce GKS Linia pokonał 3:2 w rzutach karnych Gryfa Tczew. W takim samym stosunku (3:2) U2 Bytów pokonał Chojniczankę I Chojnice i został zwycięzcą turnieju o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Nagrody indywidualne otrzymali:
Król strzelców - Michał Myszka (GKS Linia)
MVP LOTOS Griffin Cup został Kacper Korczyc (Chojniczanka I Chojnice)
Najlepszym bramkarzem wybrano Kacpra Skonecznego (U2 Bytów).

Puchary, medale oraz nagrody wręczali: Przewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Bogdan Duraj oraz Natalia Dalecka - Prezes Red Devils Chojnice.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju dla klubu Red Devils Chojnice.

Kolejny turniej 05.01.2019 r. w Zblewie, gdzie powalczą zawodnicy z rocznika 2005, oraz 06.01.2019 r. w Miastku (rocznik 2006).


Sponsorem strategicznym cyklu turniejów LOTOS GRIFFIN CUP o Puchar Prezesa jest Grupa LOTOS.


Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl