Pomorska Liga Dziewcząt - relacja

07.06.2018 r. na stadionie Gdańskiego Ośrodka Sportu, przy ul. Traugutta 29 odbył się turniej Pomorskiej Ligi Dziewcząt. Piękna pogoda, świetnie przygotowana główna płyta boiska, a na niej ponad 70 dziewcząt z klas I-III rywalizujących o zwycięstwo.

​Graliśmy systemem "każdy z każdym", a bezapelacyjnie najlepsza okazała się drużyna ULKS Feniks Kramarzyny, która to w w pięciu meczach zaaplikowała przeciwniczkom łącznie 32 bramki, nie tracąc przy tym ani jednej.

Na drugim stopniu podium uplasowała się drużyna Sztormu Gdańsk, a brązowe medale wywalczyły zawodniczki Pogoni Tczew.

Kolejne miejsca zajęły: Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa, Chojniczanka Chojnice, oraz Kaperki Puck.

W całym turnieju strzelono łącznie 76 bramek, co daje średnią 5,06 bramki na mecz, a więc z gola cieszono się średnio co 3 minuty!

Pierwsze trzy drużyny zostały uhonorowane specjalnych na tę okazję medalami oraz pucharami, a każda z ponad 70 zawodniczek otrzymała pamiątkowy gadżet z wizerunkiem Reprezentantów Polski.

Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim drużynom, Gdańskiemu Ośrodkowi Sportu za udostępnienie boiska, a także Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej za wsparcie naszego projektu upominkami.

Puchary, medale oraz nagrody wręczał Wiceprezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, Pan Maciej Wierzbowski.

Był to pierwszy tego typu turniej dla dziewczynek, zorganizowany przez Pomorski ZPN. Mamy nadzieję, że w następnych edycjach będziemy mieli jeszcze więcej chętnych drużyn i zawodniczek. 

Dzisiejsze uczestniczki na pewno przyznają, że zabawa była wyśmienita, a piłka nożna to sport nie tylko dla chłopców. 

Do pełnej galerii zdjęć zapraszamy na profil Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na facebook'u.

https://www.facebook.com/PomorskiZwiazekPilkiNozne...

Do zobaczenia w kolejnych edycjach!

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl