fot. CZAREK SOKOLOWSKI/AP - http://www.sport.pl/

Polacy jadą do Rosji, a w listopadzie zagrają w Gdańsku

​Polscy piłkarze wystąpią w przyszłym roku w Rosji w mistrzostwach świata. Dzięki temu, że biało-czerwoni wywalczyli bezpośredni awans z grupy E, 13 Listopada zmierzą się na Stadionie Energa Gdańsk w towarzyskim meczu z Meksykiem.

W ostatnim eliminacyjnym spotkaniu Polacy pokonali na PGE Narodowym w Warszawie Czarnogórę 4:2 i mogli świętować awans na mistrzostwa świata, które w przyszłym roku rozegrane zostaną w Rosji. Tym samym w Gdańsku mogą już rozpocząć się przygotowania do towarzyskiej konfrontacji z Meksykiem, która odbędzie się 13 listopada na Stadionie Energa Gdańsk. Warunkiem rozegrania tej potyczki był bezpośrednia kwalifikacja ekipy trenera Adama Nawałki do MŚ – w tym terminie odbędą się bowiem baraże, w których wystąpi druga w grupie E Dania. A 14 listopada zaplanowano w Gdyni eliminacyjny mecz młodzieżowych mistrzostw Europy 2019 z Danią.

Biało-czerwoni siedem razy rywalizowali na mistrzostwach świata – po raz pierwszy w 1938 roku, a ostatni raz w 2006. Największy sukces odnieśli w 1974 roku w  Niemczech i osiem lat później w Hiszpanii, kiedy uplasowali się na trzecim miejscu.

W kolei na Stadionie Energa Gdańsk Polacy zagrali sześć razy – 6 września 2011 roku  na inauguracje zremisowali 2:2 z Niemcami, a następnie przegrali 1:3 z Urugwajem, pokonali 3:2 Danię i 2:1 Litwę, zremisowali 0:0 z Grecją oraz w ostatnim spotkaniu 1 czerwca 2016 roku ulegli Holandii 1:2.

źródło: mard

Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl