Pogoń Tczew z Halowym Pucharem Polski Kobiet

W sobotę 9 lutego w Żukowie rozegrano Halowy Puchar Polski Kobiet na szczeblu wojewódzkim. Zwyciężyła Pogoń, dla której jest to drugi pucharowy triumf w tym sezonie.

​Pogoń Tczew wygrała komplet trzech spotkań i sięgnęła po kolejne trofeum. Po dwóch seriach gier zespół z Tczewa i BPAP Marcus Gdynia mieli na koncie sześć punktów i o wszystkim miał zadecydować ostatni mecz turnieju. Pogoni wystarczył remis, ponieważ po dwóch spotkaniach wyprzedzali gdynianki lepszym bilansem bramkowym. W decydującym, finałowym spotkaniu podopieczne Mateusza Sroki nie kalkulowały, nie grały asekuracyjnie i postanowiły jasno pokazać, kto lepiej radzi sobie w grze w futsal. Pogoń zwyciężyła 3:0 i zdobyła Halowy Puchar Polski Kobiet na szczeblu wojewódzkim. – Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa w turnieju i możliwości zmierzenia się z rywalem na poziomie centralnym. Sam turniej przebiegł po naszej myśli. Wygraliśmy wszystkie trzy spotkania, a w każdym z meczów byliśmy stroną dominującą. Myślę, że nasza gra mogła się podobać kibicom, którzy zasiedli na trybunach. Cieszy również fakt zdobycia nagród indywidualnych przez nasze zawodniczki. Najlepszą bramkarką turnieju została Natalia Niemaszyk, a najlepszą zawodniczką Łucja Tabor – podsumował zawody szkoleniowiec Pogoni Tczew Mateusz Sroka. Dodajmy, że jesienią Pogoń Tczew zdobył Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim na otwartych boiskach.

Wyniki:
GKS Żukowo – BPAP Marcus Gdynia 3:4
MKS Lew Lębork – KS Pogoń Tczew 2:3
KS Pogoń Tczew – GKS Żukowo 4:1
BPAP Marcus Gdynia – MKS Lew Lębork 4:3
GKS Żukowo – MKS Lew Lębork 3:1
BPAP Marcus Gdynia – KS Pogoń Tczew 0:3

Tabela:
1. Pogoń Tczew 9 pkt. 10:3
2. Marcus Gdynia 6 pkt.8:9
3. GKS Żukowo 3 pkt. 7:9
4. Lew Lębork 0 pkt. 6:10

Najlepsza zawodniczka: Łucja Tabor (KS Pogoń Tczew)
Najlepsza bramkarka: Natalia Niemaszyk (KS Pogoń Tczew)
Królowa Strzelczyń: Angelika Bużan (BPAP Marcus Gdynia)

Nagrody wręczali Radosław Michalski – prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, Bogdan Duraj – przewodniczący Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej oraz Małgorzata Mierzejewska – przewodnicząca Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego.

Za pomoc w organizacji zawodów dziękujemy Ośrodkowi Kultury i Sportu w Żukowie oraz Jackowi Drążkowi. 

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl