fot. www.pogon.lebork.pl

Pogoń przegrała wszystkie sparingi, ale wygrała na inaugurację

W okresie przygotowawczym piłkarze Pogoni przegrali komplet pięciu meczów kontrolnych, ale na inaugurację rozgrywek czwartej ligi „Saltex” spadkowicz pokonał w Gdyni rezerwy Arki 3:0. W tym sezonie w Lęborku planują postawić na wychowanków.

W sparingach Pogoń przegrywała 1:2 z Cartusią Kartuzy i GKS Sierakowice, 3:5 z Radunią Stężyca oraz 0:1 z Bałtykiem Koszalin i Kaszubią Kościerzyna. Na inaugurację ligowych rozgrywek podopieczni trenera Waldemara Walkusza pokonali jednak w Gdyni rezerwy Arki 3:0 (1:0). Gospodarze zagrali co prawda bez zawodników występujących w ekstraklasie, ale nie umniejsza to sukcesu gości, dla których dwie bramki zdobył rezerwowy Kamil Klimas, a jedną dołożył Filip Krefft. - Start sezonu był dla nas ważny. Wiem, że kibice, mając w pamięci wyniki letnich sparingów, z niepokojem czekali na pierwszy mecz. Cieszą pierwsze punkty, zero po stronie strat i trzy strzelone przez młodych zawodników gole. To dobrze rokuje na przyszłość. Nasza wygrana mogłaby być jeszcze wyższa, ale i tak jestem zadowolony z postawy zespołu - powiedział szkoleniowiec lęborskiej drużyny, która ma uplasować się w czołówce tabeli czwartej ligi „Saltex”.

W Pogoni zapowiedzieli również, że będą konsekwentnie stawiać na wychowanków i spotkanie z Arką było potwierdzeniem tych deklaracji. W podstawowym składzie na boisko wyszli dwaj 17-latkowie, Krefft i Michał Kliński, których zastąpili także liczący 17 lat Kamil Frącek oraz starszy o dwa lata Klimas. Swoją szansę niebawem powinni także dostać bramkarz Rafał Łapigrowski, lewy pomocnik Kamil Brzozowski i napastnik Mateusz Zanewycz. Z pierwszym zespołem trenował także zaledwie 15-letni boczny obrońca Jakub Gosz, który ma głównie występować w drużynie juniorów.

O obliczu zespołu mają głównie decydować doświadczeni zawodnicy, czyli bramkarz Maciej Szlaga, obrońcy Wojciech Musuła, Michał Szałek i Piotr Łapigrowski, pomocni Maciej Szymański, Łukasz Kłos i Mateusz Wesserling oraz napastnik Roland Kazubowski. Z pozyskanym w przerwie letniej piłkarzy, poza Łapigrowskim (GKS Przodkowo), Kazubowskim (Kaszubia Kościerzyna) oraz juniorami, z Arką zagrał także wracający z zagranicy Krzysztof Witkowski.

Po raz pierwszy przed własną publicznością Pogoń zagra w środę w trzeciej kolejce we wtorek o godzinie 17, a jej rywalem będą Anioły Garczegorze. Z kolei w niedzielę ekipa trenera Walkusza wybiera się do Bytowa, gdzie o godzinie 11 zmierzy się z rezerwami Drutex Bytovii, które na inaugurację przegrały w Kartuzach z Cartusią 2:3.

źródło: mard

Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl