fot. PAP/Tytus Żmijewski

,,Po prostu wygrać obydwa mecze" - wywiad z Pawłem Stolarskim

Przedstawiamy Państwu krótką rozmowę z Pawłem Stolarskim, młodzieżowym reprezentantem Polski oraz zawodnikiem Lechii Gdańsk. Selekcjoner Marcin Dorna powołał go na najbliższe mecze Kadry U21 z Norwegią i Ukrainą. Pierwszy z dwóch meczy odbędzie się w Gdyni, 12 listopada o godz 18:00.

DARMOWE BILETY NA MECZ W GDYNI

Na początek. Jak forma?

Myślę, że w porządku, natomiast jaka jest faktycznie, to zweryfikuje się na boisku, jeśli oczywiście dostanę szansę gry w tych dwóch meczach. Jednak ja czuje się bardzo dobrze, nie mam żadnych urazów, cały czas ciężko trenuje, także uważam, że moja forma jest jak najbardziej w porządku.

Właśnie. Mówisz o szansie, to chyba pierwsze powołanie od Selekcjonera Marcina Dorny?

Tak, zgadza się. Pierwszy raz jadę na zgrupowanie kadry U21 i chciałbym... Mam nadzieję, że dostanę szansę na grę.

A jak oceniasz konkurencję na swojej pozycji w Reprezentacji Polski?

Na prawej obronie jest Tomek Kędziora z Lecha Poznań, gra tam w podstawowym składzie. Dodatkowo jest kapitanem w Reprezentacji, ale konkurencja jest zawsze. Ja się cieszę, że ta konkurencja jest i jest silna, bo to zawsze dodaje większej motywacji do cięższej pracy.

Jesteś zawodnikiem, który z racji wieku ma szanse zagrać na Mistrzostwach Europy w 2017 roku, w Polsce. Myślisz, że to powołanie teraz, może skutkować dłuższą współpracą z selekcjonerem Marcinem Dorną? 

Bardzo bym tego chciał i nie ukrywam, że też po to jadę na najbliższe zgrupowanie. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony i udowodnić trenerowi, że zasługuję na miejsce w drużynie. Jeśli tylko dostanę szanse to chciałbym to potwierdzić również na boisku.

Jesteście faworytem przed meczami z Norwegią i Ukrainą, jak oceniasz to z perspektywy zawodnika? 

Można być faworytem, na papierze i w statystykach, ale i tak wszystko weryfikuje się na boisku. Dlatego nie możemy żadnej z tych drużyn lekceważyć. Naszym zadaniem jest wyjść na boisko, pokazać się z jak najlepszej strony i po prostu obydwa mecze wygrać.

Dziękuje za rozmowę i powodzenia!

Ja również dziękuje.


źródło: mb

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl