Od ekstraklasy do...ekstraklasy - podsumowanie weekendu

W miniony weekend ruszyły rozgrywki Lotto Ekstraklasy. Nasi pierwszoligowcy sparowali się z trzecioligowcami, a zawodnicy AZS UG Gdańsk przegrali wydawało się wygrany mecz.

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 1-1

Na inaugurację wiosny Lechia Gdańsk zremisowała z Wisła Kraków 1-1. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli goście. W 15. Minucie gola zdobył Carlos Lopez i, jak to się później okazało, był to jedyny celny strzał gości w tym meczu. Do remisu doprowadził bardzo aktywny w tym spotkaniu Sławomir Peszko (33’). Lechia, mimo kilku okazji do zdobycia bramki, zakończyła mecz remisem. W Gdańsku więc nastroje nadal chłodne, ale trzeba przyznać, że gra piłkarzy Lechii w tym pojedynku daje nadzieję na lepsze dni.

Arka Gdynia - Lech Poznań 0-0

Z podziału punktów na pewno bardziej są zadowoleni gospodarze, gdyż to przyjezdni byli faworytem. Mimo tego, że Lech miał optyczną przewagę, nie zdołał pokonać Pavla Steinborsa. Przy odrobinie szczęścia gdynianie mogli sprawić olbrzymią niespodziankę i pokonać wicelidera tabeli. Tak jednak się nie stało i 12 tys. kibiców na meczu przyjaźni nie zobaczyło żadnego gola.

Chojniczanka Chojnice - Bałtyk Gdynia 3-2

Piłkarze z Chojnic kończąc zgrupowanie w Cetniewie zmierzyli się z Bałtykiem Gdynia. Mimo tego, że rywali różnią dwie klasy rozgrywkowe, mecz był bardzo wyrównany i pełen zwrotów akcji. Gdynian na prowadzenie wysunął niezawodny Mateusz Kuzimski. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Adam Ryczkowski, a chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy drugiego gola dla pierwszoligowca strzelił Rafał Grzelak. W 66. min. do stanu 2-2 doprowadził Przemysław Szur zdobywając gola po uderzeniu głową, ale ostatnie zdanie należało do Chojniczanki i wyniki ustalił pod koniec spotkania Jakub Bąk.

Drutex-Bytovia Bytów - KP Starogard Gdański 1-1

W sobotę 10 lutego w Sopocie grę kontrolną rozegrała Drutex-Bytovia z aktywną w tym okienku transferowym drużyną KP Starogard. Mecz zakończył się remisem 1-1, a gole zdobywali w tym spotkaniu Jakub Wilk dla Bytovii oraz Krzysztof Rzepa dla KP. „Czarne Wilki” z Bytowa czeka jeszcze jedna sparingowa potyczka. Za tydzień zmierzą się z liderem pierwszej ligi Chojniczanką Chojnice.

Bałtyk Gdynia - Radunia Stężyca 6-2

W drugim sparingu rozegranym przez Bałtyk podczas weekendu, zawodnicy z Sebastiana Letniowskiego popisali się skutecznością, a dokładniej zdobywca czterech goli Szymon Rychłowski. Po jednej dołożyli Adam Duda i Mateusz Kołodziejski, natomiast dla lidera czwartej ligi dwie bramki zdobył nowy nabytek Tomasz Bejuk. W tym spotkaniu okazję do pokazania swoich umiejętności trenerowi Sebastianowi Letniowskiemu dostało kilku zawodników rezerw prowadzonych przez trenera Jerzego Jastrzębowskiego.

GKS Przodkowo - Hutnik Szczecin 3-1

Drużyna z Przodkowa na zakończenie obozu, który odbył się w Policach pokonała drużynę Hutnika Szczecin na co dzień występującego w IV lidze zachodniopomorskiej 3-1. Gole dla podopiecznych Marcina Martyniuka zdobyli Jacek Jadanowski, Adam Gołuński oraz Paweł Rzepnikowski. Przygotowujący się do ciężkiej walki o utrzymanie w III lidze zespół GKS Przodkowo w dotychczasowych meczach kontrolnych ma bilans cztery zwycięstwa i trzy porażki.

Wierzyca Pelplin - Lechia Gdańsk U-19 3-3

Wierzyca Pelplin zremisowała w kontrolnym meczu z juniorami Lechii Gdańsk, których wzmocniło kilku graczy pierwszego zespołu (Patryk Lipski, Mateusz Matras, Florian Schikowski, Michał Nalepa). Trzecioligowcy prowadzili w tym spotkaniu już 3-0, aby ostatecznie zremisować 3-3.

AZS UG Gdańsk - Pogoń ‘04 Szczecin 5-6

Jedenaście goli padło w Gdańsku podczas spotkania sąsiadów w ligowej tabeli Futsal Ekstraklasy. AZS szybko objął dwubramkowe prowadzenie, jednak przyjezdni doprowadzili do wyrównania. W końcówce pierwszej części gdańszczanie trafili na 3:2, a sześć minut po zmianie stron podwyższyli prowadzenie. W końcówce zespoły zadały sobie jeszcze po jednym trafieniu i zrobiło się 5:3. Wydawało się, że akademicy sięgną po trzy punkty. Tymczasem w dwóch ostatnich minutach Pogoń zdobyła trzy gole i wygrała 6:5. Ostatnie trafienie padło na dziewięć sekund przed końcową syreną.