Mazowiecki ZPN zwycięzcą turnieju finałowego o Puchar im. Włodzimierza Smolarka

Na znakomicie przygotowanych murawach piłkarskich Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach w dniach od 26 czerwca do 1 lipca 2017 roku rozegrano turniej finałowy o Puchar im. Włodzimierza Smolarka - trofeum, o które corocznie rywalizuje osiem najlepszych reprezentacji woj. ZPN-ów wyłonionych w rozgrywkach eliminacyjnych.

W tegorocznym turnieju wśród 8 najlepszych drużyn chłopców urodzonych w 2003 roku znalazła się także reprezentacja Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, która wraz z drużyną Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej przebrnęła przez  eliminacje w makroregionie północnym (Kujawsko-Pomorski ZPN, Pomorski ZPN, Wielkopolski ZPN, Zachodniopomorski ZPN). Nasza drużyna, prowadzona przez trenerów: Szymona Hartmana (I trener), Błażeja Adamusa (II trener), Macieja Gemborysa (trener bramkarzy) i asystenta trenerów Łukasza Wiktorowskiego, znalazła się w grupie wraz z zespołami Mazowieckiego ZPN, Dolnośląskiego ZPN i Podkarpackiego ZPN.

W pierwszym, bardzo wyrównanym starciu nasi chłopcy ulegli nieznacznie rywalom z Dolnośląskiego ZPN (2:1). Do drugiego spotkania, z bardzo silnym zespołem Mazowieckiego ZPN – faworytem i, jak okazało się później triumfatorem turnieju, nasi reprezentanci przystąpili „bez kompleksów” i  z nadzieją na sukces. Niestety, po bardzo dobrej grze ulegli nieznacznie swoim przeciwnikom (1:0). grzebiąc tym samym szansę na rywalizację o medale. Do ostatniego meczu turnieju przystąpili nieco „speszeni” dotychczasowymi wynikami – w efekcie, po kilkunastu minutach gry przegrywali już 2:0. Strata drugiej bramki była początkiem najlepszych kilkudziesięciu minut gry w tym turnieju,  podopieczni trenera Hartmana dwukrotnie doprowadzali do wyrównania wyniku (2:2 i 3:3), by ostatecznie zwyciężyć w konkursie rzutów karnych (4:2). Zajęli trzecie miejsce w grupie, adekwatne do „siły sportowej” reprezentowanej przez współzawodniczące drużyny. Nie zdobyli medali, ale zdobyli doświadczenia, tak niezbędne do rozwoju indywidualnych kompetencji piłkarskich. Kilku z naszych młodych piłkarzy ma bardzo duże szansę na karierę piłkarską, taką jaką zrobił Włodzimierz Smolarek, którego pamięci są dedykowane corocznie zmagania 14-letnich piłkarzy. 

Naszymi reprezentantami w turnieju finałowym o Puchar im. Włodzimierza Smolarka byli:

Miłaszewski Wojciech (SI Arka Gdynia), Karbowiak Borys (SI Arka Gdynia), Skóra Kacper (SI Arka Gdynia), Tandecki Adam (SI Arka Gdynia), Matusiak Kacper (UKS Jedynka Reda), Zagraba Maciej (Lechia Gdańsk SA), Formella Michał (SI Arka Gdynia), Loch Stanisław ( Lechia Gdańsk SA), Pacuła Tymoteusz (Lechia Gdańsk SA), Trela Mateusz (MKS Debrzno), Kleisa Kacper (Lechia Gdańsk SA), Łobaczewski Filip (Lechia Gdańsk SA), Król Dawid (UKS Jedynka Reda), Przybysz Jakub (Pogoń Prabuty), Kowalski Grzegorz (Polonia Gdańsk), Cieślicki Jakub (Lechia Gdańsk SA), Kozłowski Nikodem (Jaguar Gdańsk), Bucior Nikodem (Lechia Gdańsk SA).

W imieniu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej serdecznie dziękuję młodym zawodnikom i ich opiekunom za godne reprezentowanie Naszego Związku w turnieju finałowym. Podziękowania i gratulacje składam także trenerom klubowym, którzy przygotowywali reprezentantów swoich klubów, trenerowi Łukaszowi Kowalskiemu (II trener pracujący z drużyną do końca 2016 roku) oraz wszystkim tym, którzy, choćby w najmniejszym stopniu przyczynili się do sukcesów naszych reprezentantów.


Wiceprezes ds. Szkolenia Pomorskiego ZPN

Andrzej Szwarc

Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl