Warsztaty szkoleniowe dla trenerów w Stężycy - podsumowanie

W dniu 19 lutego 2018 roku w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy odbyło się, zorganizowane przez Pomorski Związek Piłki Nożnej, szkolenie dla trenerów i instruktorów piłki nożnej.

​​Zajęcia poprowadził selekcjoner reprezentacji Polski U-21 trener Czesław Michniewicz, wychowanek Ossy Biskupiec Pomorski, były zawodnik Bałtyku Gdynia, Polonii Gdańsk,  Amiki Wronki, szkoleniowiec polskich drużyn najwyższego poziomu sportowegom.in. Lecha Poznań, Zagłębia Lubin, Arki Gdynia, Widzewa Łódź, Jagiellonii Białystok, Polonii Warszawa, Podbeskidzia Bielsko-Biała, Bruk-Bet Termialiki Nieciecza.

Trener Michniewicz podzielił się z ponad 200-osobową grupą trenerów z Pomorskiego ZPN swoją wiedzą i doświadczeniami na temat organizacji działań zespołowych we współczesnej grze w piłkę nożną. W szczególności, w trwającym ponad trzy godziny wykładzie, przedstawił swój autorski sposób na usprawnianie gry ofensywnej i defensywnej. Na podstawie swoich dokonań w pracy szkoleniowej z drużyną reprezentacyjną U-21 wskazywał, jak metodycznie krok po kroku należy uczyć piłkarzy działań zespołowych. Na licznych przykładach udowodnił, jak zdobyte przez zawodników umiejętności są skutecznie wykorzystywane w meczach eliminacyjnych do mistrzostw Europy. W ostatniej sekwencji swojego wykładu przedstawił zalecenia do treningu taktycznego oraz zachęcał słuchaczy/trenerów do poszukiwań własnych sposobów efektywnego uczenia organizacji gry prowadzonych przez nich zespołów.

W imieniu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej serdecznie dziękuję Czesławowi Michniewiczowi za przyjęcie zaproszenia, przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów oraz trenerowi Ireneuszowi Stenclowi - gospodarzowi spotkania za pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia.

Andrzej Szwarc
Wiceprezes ds. Szkolenia Pomorskiego ZPN

Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl