Trenerska majówka w Skorzewie

W dniu 1 maja 2019 roku w Skorzewie odbyła się konferencja metodyczna dla trenerów i instruktorów piłki nożnej. To przedsięwzięcie, już po raz drugi, zostało zorganizowane przez Pomorski Związek Piłki Nożnej wraz z firmą EmSport i Zakładem Sportu, Kultury i Turystyki gminy Kościerzyna.

Prawie 200-osobowa grupa trenerów, nie tylko z woj. pomorskiego, miała okazję wysłuchać niezwykle interesujących wykładów i obserwować pokazowe lekcje treningowe z udziałem młodych piłkarzy nożnych, uczestników „campu” piłkarskiego zorganizowanego przez EmSport. W pierwszym wykładzie pt. „Kim jestem? Tożsamość trenera piłki nożnej” Goncalo Feio przedstawił swoje spojrzenie na rolę i znaczenie trenera w procesie treningowym, zaśw drugim pt. „Kształtowanie świadomości i motywacji wewnętrznej młodego zawodnika” Rafał Kubów omawiał kwestie związane z prawidłowym przygotowaniem mentalnym młodych graczy.

Po wykładach przyszedł czas na zajęcia pokazowe. Na znakomitej murawie boiska, będącego częścią kompleksu sportowego skorzewskiej Szkoły Podstawowej Goncalo Feio, wspierany przez trenerów Jarosława Pietrzykowskiego, Marcina Łopusińskiego Krystiana Staniosa i Grzegorza Sobótkę, zaprezentował jednostkę treningową w formie małych gier, której celem było kompleksowe usprawnianie działań młodych piłkarzy. Następnie Michał Naulewicz przeprowadził pokazową lekcję treningową, akcentując proporcje motoryczne w typowej jednostki treningowej dla zespołu amatorskiego. Uczestnikami tego treningu byli zawodnicy UKS Olimpijczyk Kwakowo (rocznik 2005/2006) na co dzień prowadzeni przez trenera Krzysztofa Müllera

"Dziękuję w imieniu swoim i całego projektu EmSport za możliwość współuczestniczenia w propagowaniu piłki nożnej, także poprzez możliwość współorganizacji konferencji trenerskich wraz z Pomorskim ZPN. Wszyscy wspólnie pracujemy dla dobra naszej małej ojczyzny, w tym przypadku dla pomorskiej piłki. Serdeczne podziękowania kieruje na ręce Prezesa Pomorskiego Związku Nożnej Pana Radosława Michalskiego oraz Wiceprezesa Pana Andrzeja Szwarca za otwieranie się na nowe inicjatywy, które łączą środowisko piłkarskie Pomorza” - powiedział Michał Wirkus, główny organizator konferencji.


Andrzej Szwarc

Wiceprezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej
Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl