Podsumowanie Konferencji Metodycznej dla Trenerów

W dniu 10 sierpnia 2018 roku na legendarnym stadionie Lechii Gdańsk mieszczącym się przy ul. Traugutta 29 (obecnie obiekt GOS w Gdańsku) odbyła konferencja metodyczna dla trenerów piłki nożnej pt. "Współczesne trendy w szkoleniu piłkarskim".

Organizatorem przedsięwzięcia, któremu patronował Pomorski Związek Piłki Nożnej był Marcin Samborski. Prawie 200-osobowa grupa trenerów, głównie z naszego regionu, miała okazję wysłuchać i zobaczyć interesujące wykłady i pokazy praktyczne przygotowane przez znanych polskich trenerów, Rafała Ulatowskiego, Michała Libicha i Mikołaja Pujdaka. Gośćmi specjalnymi byli David Ribeiro, doświadczony trener portugalski, obecnie prowadzący Valerenga Oslo U16, a wcześniej m.in. grupy młodzieżowe Benfica Lizbona oraz Volomydyr Samborskyi, były profesjonalny piłkarz ukraiński, trener Shakhtar Donetsk U16.

Wykład inauguracyjny wygłosił trener Rafał Ulatowski, który podzielił się ze słuchaczami wiedzą i doświadczeniem nt. pracy szkoleniowej „w trybie nagłym”, opowiedział o roli trenera tymczasowego z pozycji własnego doświadczenia wyniesionego z 12-dniowej pracy z Lechem Poznań w końcówce sezonu 2017/2018.

Kolejny prelegent, trener Michał Libich skoncentrował się przede wszystkim na praktycznych pokazach środków treningowych doskonalących działania defensywne u młodych piłkarzy. Prezentację praktyczną poprzedził interesującym wykładem wprowadzającym o znaczeniu gry 1x1 w szkoleniu graczy. Z kolei Mikołaj Pujdak, trener przygotowania motorycznego zaadresował swoje wystąpienie teoretyczne do znawców meandrów kształcenia motoryki u młodych piłkarzy.

Po przerwie obiadowej przyszedł czas na gości zagranicznych. Zarówno trener Volomydyr Samborskyi, jak i David Ribeiro w swoich prelekcjach skupiali się na swoich praktycznych doświadczeniach z pracy szkoleniowej w akademiach piłkarskich. Szczególnie interesujący był wykład trenera Ribeiro, prelegent skoncentrował się na periodyzacji taktycznej, którą stosuje w szkoleniu młodych piłkarzy Valerenga Oslo. Zwieńczeniem kilkugodzinnego szkolenia trenerskiego był mecz otwarcia międzynarodowego turnieju U 16 Sambor Cup między Shaktarem Donetsk i Pogonią Szczecin. 

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl