Kursy Trenerskie - podsumowanie 2018 roku

Rok 2018 obfitował w bardzo dużą ilość przeprowadzonych kursów, których organizatorem był Pomorski ZPN.

Łączna ich ilość to dwanaście - siedem z nich ukończono (UEFA A, Zintegrowany UEFA B+A, UEFA B wyrównawczy i cztery kursy Grassroots UEFA C), co przekłada się na blisko 200 trenerów, którzy w tym okresie podnieśli swoje kwalifikacje.

Kolejnych pięć to rozpoczęta edukacja trenerska w roku 2018 z kontynuacją w roku obecnym (UEFA A, Zintegrowany UEFA B+A i trzy Grassroots UEFA C), co daje liczbę około 150 trenerów.

Pomorski ZPN kształci trenerów zgodnie z konwencją UEFA opierając się o najwyższe standardy wymagań stawianych przez PZPN i UEFA.

Kadra szkoleniowa pomorskich trenerów edukatorów wspomagana była przez trenerów z bogatym doświadczeniem. Byli to między innymi byli selekcjonerzy Reprezentacji Polski Wojciech Łazarek i Paweł Janas, jak i obecni trenerzy kadr młodzieżowych: Czesław Michniewicz, Marcin Dorna, Bartłomiej Zalewski a także trenerzy na co dzień pracujący w klubach ligowych: Grzegorz Niciński i Tomasz Kafarski.

Bieżący rok dla Pomorskiego ZPN to wielkie wyzwanie i sukcesywne otwieranie kolejnych kursów, których celem będzie utrzymanie najwyższych standardów edukacji trenerów z całej Polski.

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl