KS Gryf Słupsk zwycięzcą Lotos Griffin Cup r. 2005!

Dwanaście drużyn wzięło udział w kolejnym turnieju z serii Lotos Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego ZPN. W Chojnicach wygrali młodzi zawodnicy Gryfa Słupsk.

​Lotos Griffin Cup to seria turniejów piłkarskich dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Pomorski Związek Piłki Nożnej. Pierwsze turnieje w starszych rocznikach odbyły się w Starogardzie Gdańskim, Kwidzynie i Miastku. 16 grudnia do Chojnic zawitali młodzi piłkarze rocznika 2005. Organizacji turnieju w hali Centrum Park podjął się klub Red Devils z prezes Natalią Dalecka na czele. Patronat nad rozgrywkami objął burmistrz Arseniusz Finster.

Do rozgrywek zgłosiło się dwanaście drużyn. Zagrały one w trzech grupach po cztery drużyny. Do ćwierćfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz dwie drużyny z trzecich miejsc z najlepszym bilansem.

Z grupy A awansowały KP Starogard Gdański i Chojniczanka Chojnice, z grupy B Lider Rychnowy i Morena Gdańsk, a z grupy C Gryf Słupsk i Czarna Dąbrówka. Z trzecich miejsc awans uzyskały AP Człuchów i Radunia Stężyca.

W meczach ćwierćfinałowych Chojniczanka pokonała w rzutach karnych Morenę Gdańsk, Gryf Słupsk pokonał AP Człuchów, KP Starogard Gdański wygrał z Radunią Stężca, a Lider Rychnowy pokonał Czarną Dąbrówkę 1:0.

W półfinałach Chojniczanka przegrała z Gryfem Słupsk 0:2, tracąc obie bramki w końcówce meczu, a Lider Rychnowy pokonał po rzutach karnych KP Starogard Gdański. W meczu o trzecie miejsce Chojniczanka  po rzutach karnych wygrała z KP Starogard Gdański, a w finale Gryf Słupsk zasłużenie pokonał Lidera Rychnowy 2:0.

Puchary i medale najlepszym drużynom wręczali Bogdan Duraj, wiceprzewodniczący Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz drugi trener kadry U-13 Pomorskiego ZPN Grzegorz Grzegorczyk.

Końcowa kolejność: 1. Gryf Słupsk, 2. Lider Rychnowy, 3. Chojniczanka, 4. KP Starogard Gdański, 5. AP Człuchów, 6. Radunia Stężyca, 7. Czarna Dąbrówka, 8. Morena Gdańsk. W turnieju zagrały też drużyny: U-2 Bytów, Bałtyk Gdynia, Red Devils Chojnice i Chojniczanka II Chojnice.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Dominika Lemkę z KP Starogard Gdański, a najlepszym bramkarzem został Michał Wehner z Lidera Rychnowy. Królem strzelców został Jakub Kazior z Gryfa Słupsk, strzelec sześciu bramek.

Relacja video na portalu chojnice.com


Pełna galeria foto na portalu chojnice.com


Sponsorem strategicznych turniejów LOTOS Griffin Cup jest Grupa Lotos
Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl