Krótka przygoda z Regions Cup 2017

W dniu 10 maja 2017 roku w Pruszczu Gdańskim na boisku ze sztuczną nawierzchnią Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 rozegrano mecz między Kadrą Pomorskiego ZPN i Kadrą Zachodniopomorskiego ZPN w ramach rozgrywek Regions Cup 2017 (seniorzy-amatorzy, którzy jeszcze nie podpisali kontraktów).

W tej, już XI edycji, obowiązuje system pucharowy (zespół przegrywający odpada). Nasz zespół w meczu półfinałowym uległ swoim rywalom 1:3 (0:1), którzy zmierzą się w finale makroregionalnym z reprezentacją Kujawsko-Pomorskiego ZPN, a stawką tego spotkania będzie udział w krajowym turnieju finałowym. Z kolei, zwycięzca tego turnieju będzie reprezentował nasz kraj w finałach europejskich. Poniżej relacja i refleksje pomeczowe trenera naszej reprezentacji Pawła Budziwojskiego.

Skład zespołu Pomorskiego ZPN:

Mateusz Machola - Kamil Kankowski, Filip Bobowski, Arkadiusz Proena, Jędrzej Chyła, - Mateusz Wenta (55' Jarosław Kuźniarski), Rafał Bujnowski, Miłosz Manuszewski (82' Damian Podkański), Mariusz Węgliński, - Paweł Arndt, Szymon Rychłowski (46' Sebastian Pacek)

Kadra trenerska:

Paweł Budziwojski
Stanisław Mikołajczyk


Początek meczu to przewaga gości, w przypadkowej sytuacji nasz bramkarz podejmuje niewłaściwą decyzję, fauluje szarżującego rywala w polu karnym i tracimy bramkę z rzutu karnego. Od tego momentu nasi zawodnicy rozkręcają się i grają coraz lepiej, stwarzają liczne, groźne sytuacje pod bramką rywali. Jednak do przerwy nie udaje się nam zdobyć bramki. Po zmianie stron nasz zespół coraz śmielej poczyna sobie w ataku. Bramkę wyrównującą zdobywa Rafał Bujnowski i wydaje się, że mecz mamy pod kontrolą. Niestety w końcowych fragmentach gry tracimy piłkę i rywal po bardzo składnym kontrataku wychodzi na prowadzenie. W doliczonym czasie gry stawiamy wszystko na jedną kartę. Niestety, w niegroźnej sytuacji nasz bramkarz popełnia błąd, którego konsekwencją jest strata trzeciego gola.

Pozostał niedosyt. Niestety, pomimo przeprowadzenia kilku konsultacji, to zawodnicy, na których bardzo liczyłem dzisiaj nie zagrali. Z różnych powodów, dla mnie niejasnych, nie podjęli wyzwania. Zastanawiam się, dla kogo zaszczytem jest gra w reprezentacji regionu? Dziękuję zawodnikom, którzy dzisiaj zagrali za zaangażowanie i profesjonalne podejście do meczu, czym wyrazili szacunek dla kolegów i dla mnie jako trenera. Dzisiaj zagrali przede wszystkim zawodnicy z IV- ligowych klubów, wsparci paroma graczami występującymi w III lidze. Z dobrej strony pokazał się 18-letni Miłosz Manuszewski z Wierzycy Pelplin i Kamil Kankowski ze Stolema Gniewina. Nie chciałbym oceniać formuły rozgrywek Regions Cup, ale uważam że są one znakomitą promocją dla młodych zawodników. Niestety, chyba niektórzy kandydaci na graczy tego nie rozumieją. Nie chcą korzystać z szans, jakie daje taka rywalizacja i swoim, moim zdaniem niewłaściwym podejściem do uprawiania piłki nożnej, sami skazują się na prowincjonalizm piłkarski. Jeszcze raz bardzo dziękuję chłopakom, którzy dzisiaj stawili się na meczu, za walkę i godne reprezentowanie województwa Pomorskiego w XI Edycji Turnieju Regions Cup 2017 - Paweł Budziwojski.

​10 maja 2017 - Pomorski ZPN - Zachodniopomorski ZPN 1:3

Wyniki i tabele

Sezon 2017/2018
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl