Konferencja Metodyczna dla Trenerów Akademia Piłkarska Grassroots 2017 zakończona

W dniu 19 grudnia 2017 roku w Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku-Oliwie odbyła się konferencja metodyczna dla trenerów, nauczycieli i animatorów zainteresowanych kształceniem młodych piłkarek i piłkarzy nożnych.

Konferencja pt. Akademia Piłkarska Grassroots 2017 jest organizowana corocznie przez Polski Związek Piłki Nożnej wraz z Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej, a jej głównym celem jest popularyzacja piłki nożnej i kształcenie osób zainteresowanych pracą z dziećmi i młodzieżą piłkarską. Konferencję otworzył wiceprezes ds. Szkolenia Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Szwarc, a następnie, z  ponad 350-osobową grupą uczestników, swoją wiedzą dzielili się praktycy i teoretycy piłki nożnej.

W sesji wykładowej, główny koordynator projektu z ramienia PZPN, Bogna Czepułkowska przedstawiła główne założenia inicjatywy piłkarskiej Grassroots, szczególnie wnikliwie omówiła nowy flagowy projekt PZPN – Mobilną Akademię Młodych Orłów. Po niej założenia i działalność AmpFutbolu scharakteryzował Łukasz Kacprzyk. W kolejnych prezentacjach Michał Libich podzielił się ze słuchaczami swoją wiedzą i refleksjami nt. intensywności stosowanej w treningu młodych piłkarzy, a Michał Naulewicz doświadczeniami ze stosowania  profilaktyki przeciw urazowej wśród młodych graczy. Sesję teoretyczną zakończyły dyskusje kuluarowe przy kawie i herbacie.

Drugą odsłonę tegorocznej Akademii Piłkarskiej Graasroots stanowiły pokazy praktyczne. Rozpoczął je Michał Naulewicz, koncentrując się na przedstawieniu ćwiczeń stosowanych w prewencji przeciw urazowej młodych piłkarzy. Po nim Michał Libich przeprowadził lekcję pokazową nt. nauczania rotacji graczy na pozycjach w działaniach ofensywnych. Następnie trener reprezentacji Polski U-21 Czesław Michniewicz przedstawił autorskie propozycje gier nauczających i doskonalących przechodzenie z fazy atakowania do bronienia. W pokazach uczestniczyli młodzi piłkarze, na co dzień trenujący w Akademiach Młodych Orłów w Gdańsku i w Tczewie.

Niezwykle interesujące i wzbogacające wiedzę o grze w piłkę nożną spotkanie podsumował wiceprezes Pomorskiego ZPN Andrzej Szwarc. Na zakończenie uczestnicy konferencji otrzymali certyfikaty, plakaty i materiały szkoleniowe. 

Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl