Komunikat Zarządu z dnia 22.07.2019 r.

W dniu 22.07.2019 r. zgodnie z planem pracy, odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Pomorskiego ZPN. Ważniejsze decyzje czy postanowienia:

1. Poddano analizie i ocenie sprawozdania organów związkowych w przedmiocie organizacji i prowadzenia rozgrywek w sezonie 2018/2019.

2. Przeanalizowano sprawozdania w zakresie działalności sportowej i organizacyjnej kadr młodzieżowych Pomorskiego ZPN w sezonie 2018/2019.

3. W poczet członków Pomorskiego ZPN przyjęto kluby:
a) KP Jantarek Władysławowo,
b) AP Orzełki Żelistrzewo,
c) RKS Gdynia,
d) KS Chwaszczyno.

4. Bez rozpatrzenie pozostawiono wniosek w sprawie przyjęcia w poczet członków Pomorskiego ZPN klubu Milan Choczewo w powodu uchybień formalnych.

5. Zatwierdzono przekazania sekcji piłki nożnej z klubu Jaguar Gdańsk do Akademii Piłkarskiej Jaguar Gdańsk.

6. Podjęto uchwałę w sprawie przyjęcia rezygnacji z członkostwa w Pomorskim ZPN klubu Jaguar Gdańsk.

7. Wyrażono zgodę na używanie nazwy marketingowej przez:
a) drużynę klasy A klubu Osiczanka Osice nazwy Tres Osiczanka Osice,
b) drużynę klasy B klubu Osiczanka Osice nazwy Exclusive Osiczanka Osice,
c) drużyny młodzieżowe klubu Osiczanka Osice nazwy Base Group Osiczanka Osice.

8. Nie wyrażono zgody na używanie nazw marketingowych przez drużynę klasy B klubu Czarni Przemysław oraz drużynę junior E1 klubu UKS GAP Bruskowo Wielkie z powodów formalnych i merytorycznych (wnioski nie spełniały wymogu sponsorska-marketingowego).

9. Zatwierdzono zmiany i poprawki do Regulaminu rozgrywek mistrzowskich Pomorskiego ZPN. Ważniejsze zmiany czy poprawki:
a) obowiązek kontroli zawartości oficjalnej poczty mailowej,
b) doprecyzowanie przepisów dotyczących udziału w rozgrywkach młodzieżowych, w jednej kategorii wiekowej, więcej niż jednej drużyny danego klubu,
c) zdefiniowano możliwość awansu do IV ligi jednej z drużyn zajmujących drugie miejsca w rozgrywkach klasy Okręgowej (zawody barażowe, awans jednej drużyny),
d) zaakceptowano możliwość potwierdzenia tożsamości zawodnika w oparciu o zdjęcie dokumentu tożsamości w aplikacji telefonu komórkowego,
e) doprecyzowano, zgodnie z postanowieniami Zarządu PZPN, przepisy w sprawie ustalania miejsc w tabelach rozgrywkowych,
f) dodano przepis dotyczący braku możliwości udziału w zawodach drużyny klubowej zawodnika, który nie stawi się ma mecze kadr związkowych,
g) zmniejszono do, jednego, obowiązkowy udział w całych zawodach klasy Okręgowej zawodnika młodzieżowego.

10. Zatwierdzono załączniki do Regulaminu rozgrywek mistrzowskich w piłkę nożną Pomorskiego ZPN na sezon 2015/2016 i następne:
a) wybrane zagadnienia przepisów regulaminu rozgrywek mistrzowskich w piłkę nożną Pomorskiego ZPN na sezon 2019/2020,
b) awanse i spadki w rozgrywkach młodzieżowych w sezonie 2019/2020,
c) postanowienia dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa na meczach piłkarskich Pomorskiego ZPN w sezonie 2019/2020.

11. Zatwierdzono obserwatorów sędziów III i IV ligi oraz klas niższych w osobach:
a) III ligi: Rek Grzegorz, Lewicz Andrzej, Boratyński Jarosław, Anastaziak Roman, Wądołowski Przemysław i Mordaka Radosław.
b) IV ligi: Bieliński Franciszek, Kolter Zbigniew, Necel Michał, Rompa Henryk, Tama Tadeusz, Pawlak Tomasz, Grzębowski Kamil, Kłopocki Bogdan, Manuszewski Adam, Kaczmarek Krzysztof, Zwara Maciej i Paweł Dreschel.
c) klasy Okręgowej: Kuczkowski Mariusz i Gałek Krzysztof.
d) klasy A i B (sędziowie czynni): Bohonos Dariusz, Podjacki Mariusz, Szerszeń Marek, Dominik Sulikowski i Piotr Cwalina

12. Zatwierdzono sędziów III ligi w osobach: Mateusz Bieszke, Marek Marcinkowski, Sebastian Pakuszewski, Kamil Rybiński, Mateusz Tarnawski, Hubert Sawicki, Łukasz Buda i Ewa Augustyn (sędzia FIFA).

13. Zatwierdzono 29 sędziów, jako kandydatów, na arbitrów z uprawnieniami do prowadzenia zawodów IV ligi i klas niższych.

14. Przyjęto rezygnację z członka Zarządu Kolegium Sędziów Pomorskiego ZPN Pawła Dreschela.

15. Negatywnie rozpatrzono wnioski klubów: KS Beniaminek 03 Starogard Gdański, AP GKS Kowale i KS Czarni Przemysław, dotyczące organizacji i udziału w rozgrywkach sezonu 2019/2020.

16. Wysłuchano informacji w sprawach bieżącej działalności Związku między innymi dotyczącej:
a) organizacyjnych i przebiegu cyklu turniejów piłki plażowej,
b) przygotowań organizacyjnych do benefisu Tomasza Wałdocha, który odbędzie się w dniu 10.08.2019 r. w Gdańsku.

Szczegółowy komunikat z treścią podjętych uchwał opublikowany będzie na oficjalnej stronie internetowej Pomorskiego ZPN w zakładce „dokumenty do pobrania - uchwały Zarządu”.

Następne posiedzenie Zarządu odbędzie się w dniu 26.08.2019 r. i dotyczyć będzie sprawozdań z działalności organizacyjnej i szkoleniowej OSSM w Gdańsku i Malborku oraz sprawozdań w sprawozdanie w przedmiocie stanu realizacji planu budżetowego Pomorskiego ZPN w I półroczu 2019 roku.


(-) Józef Dąbrowski
Sekretarz Zarządu Pomorskiego ZPN

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl