Komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych [#5]

Komisja ds. Licencji Klubowych Pomorskiego ZPN informuje, że na posiedzeniu w dniu 23.06.2020 r. w trybie posiedzenia zdalnego, poddano analizie dokumenty klubów ubiegających się o licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach sezonu 2020/2021.

Procedura procesu licencyjnego oparta jest na właściwych przepisach podręcznika licencyjnego PZPN dla klubów IV ligi i klas niższych na sezon 2020/2021 zatwierdzonego Uchwałą Komisji ds. Nagłych PZPN nr 2/2020 z dnia 19.03.2020 r. oraz uchwały Zarządu Pomorskiego ZPN nr 688/Z/2020 z dnia 15.04.2020 r. w sprawie przyjęcia szczegółowych przepisów licencyjnych dla klubów IV ligi i klas niższych Pomorskiego ZPN na sezon 2020/2021.

I. Na podstawie złożonych przez Wnioskodawców dokumentów oraz ich uzupełnieniu w terminie do wydania decyzji Komisja postanowiła:

A. Przyznać licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach IV ligi w sezonie 2020/2021 dla klubów:
1. GKS Kowale,
2. Wda Lipusz,
3. Cartusia Kartuzy - z nadzorem infrastrukturalnym w związku modernizacją obiektu,
4. KS Sokół Zblewo - z nadzorem infrastrukturalnym w związku modernizacją obiektu i zgłoszenie stadionu zastępczego w Borzechowie,
5. Gwiazda Karsin - z nadzorem dotyczącym kryterium personelu z związku z obowiązkiem zaangażowania osób funkcyjnych tj.: kierownika ds. bezpieczeństwa oraz spikera zawodów piłkarskich z właściwymi uprawnieniami.

B. Przyznać licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach klasy Okręgowej w sezonie 2020/2021 i 2021/2022 dla klubów:
1. KS Chrobry Charbrowo,
2. MKS Czarni Pruszcz Gdański,
3. GKS Sztorm Kosakowo,
4. LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański,
5. KS Beniaminek 03 Starogard Gdański.

C. Przyznać licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach klasy A w sezonie 2020/2021 i 2021/2022 dla klubów:
1. OTKKF Stal Jezierzyce,
2. TP Nogat Malbork,
3. GTS Błękitni Główczyce,
4. KS Słupia Kobylnica,
5. GTS Sokół Szczypkowice,
6. GKS Gardeja,
7. KS Dolina-Speranda Gałąźnia Wielka,
8. KS Magic Niezabyszewo,
9. LKS Prime Food Brda Przechlewo,
10. KS Sulmin,
11. GKS Błękitni Stare Pole,
12. KS Mewa Gniew.
13. SKS Stoczniowiec Gdańsk

D. Przyznać licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach klasy A w sezonie 2020/2021 dla klubów:
1. KS Damnica
2. ZS Polonez Bobrowniki,
3. KS Rowokół Smołdzino,
4. KS Słupia Charnowo,
5. TS Pomorze Potęgowo,
6. KS Szansa Siemianice,
7. LZS Arkonia Pomysk Wielki,
8. KS Skotawa Budowo,
9. GKS Sparta Konarzyny,
10. KS Victoria Dąbrówka,
11. KS Solar Władysławowo,
12. UKS AP Pomorzanin Gdynia,
13. KS Sokół Bożepole Wielkie,
14. Eko-Prod Szemud,
15. LZS Dragon Bojano,
16. KS Mściszewice,
17. KS Chwaszczyno,
18. KS Osiczanka Osice,
19. Portowiec Gdańsk,
20. KS Skorzewo,
21. KS Nowi Nowa Cerkiew,
22. SNRR Borzechowo,
23. Wierzyca Stara Kiszewa,
24. KS Santana Wielki Klincz,
25. LKP Nowa Karczma,
26. LKS Waplewo Wielkie,
27. KP Świt Radostowo,
28. KOP Rodło Kwidzyn,
29. PSS Kończewice,
30. KS Rodło Trzciano,
31. KS Skotawa Dębnica Kaszubska,
32. GKS Kołczygłowy,
33. TPS Celtic Reda,
34. GTS Broker Rotmanka,
35. LKS Sokół Ełganowo,
36. KS Grom Kleszczewo,
37. Czarni Piece,
38. Błyskawica Postolin,
39. KS Czernin,
40. WKS Lignowy Szlacheckie,
41. GKS Szpak Skórcz,
42. KS Grom Nakla - z nadzorem dotyczącym kryterium personelu z związku z obowiązkiem zaangażowania osoby funkcyjnej tj.: koordynatora służb klubowych lub kierownika ds. bezpieczeństwa,
43. OKS Rumia Janowo - z nadzorem dotyczącym kryterium personelu z związku z obowiązkiem zaangażowania osoby funkcyjnej tj.: koordynatora służb klubowych lub kierownika ds. bezpieczeństwa,
44. AS Pomorze Gdańsk - z nadzorem dotyczącym kryterium personelu z związku z obowiązkiem zaangażowania osoby funkcyjnej tj.: koordynatora służb klubowych lub kierownika ds. bezpieczeństwa,
45. UKS Lider Rychnowy - z nadzorem dotyczącym kryterium personelu z związku z obowiązkiem zaangażowania osoby funkcyjnej tj.: koordynatora służb klubowych lub kierownika ds. bezpieczeństwa,
46. UKS Zatoka 95 Puck - z nadzorem dotyczącym kryterium personelu z związku z obowiązkiem zaangażowania osoby funkcyjnej tj.: szkoleniowca posiadającego właściwe dla tej klasy rozgrywkowej uprawnienia,
47. Delta Miłoradz - z nadzorem dotyczącym kryterium personelu z związku z obowiązkiem zaangażowania osoby funkcyjnej tj.: szkoleniowca posiadającego właściwe dla tej klasy rozgrywkowej uprawnienia oraz koordynatora służb klubowych lub kierownika ds. bezpieczeństwa,
48. KP Ruch Gościszewo - z nadzorem infrastrukturalnym w związku modernizacją obiektu,
49. GTS Orzeł Straszyn - z nadzorem infrastrukturalnym w związku modernizacją obiektu i zgłoszenie stadionu zastępczego w Rusocinie,
50. KS Zenit Redkowice - z nadzorem finansowym w związku z zawartą ugodą w sprawie przeterminowanych zobowiązaniach wobec Związku.

E. Przyznać licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach klasy B w sezonie 2020/2021 i 2021/2022 dla klubów:
1. LKS Orzeł Radziejewo,
2. KS Huragan Smolno,
3. SRW Czyczkowy,
4. SKS Czarni Straszewo,
5. OTS Osiek,
6. KS Granit Kończewo,
7. KS Puma Darzlubie,
8. WKS Unia Klawkowo,
9. GKS Słupia Sulęczyno,
10. KS Urania Udorpie,
11. SZZ Grom Leśno,
12. KS Korona Cedry Małe,
13. KS Ajax Leśniewo,
14. KS Sobieski Gniew,
15. KS Meteor Silno,

F. Przyznać licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach klasy B w sezonie 2020/2021 dla klubów:
1. SPSOOiE KS Baza 44 Siemirowic,
2. KS Lisovia Lisewo Malborskie,
3. GKS Żukowo,
4. SKP KP Gdynia,
5. SMZP Huragan Nowe Polaszki,
6. GTS Juszkowo,
7. AP Malbork,
8. GKS Powiśle Stary Targ,
9. KS Norda Karwia,
10. KS Dąb Kusowo,
11. KP Orkan Huta,
12. GTS Pruszcz Gdański,
13. KS Start Łebień,
14. AP KP Gdynia,
15. KS Wisła Steblewo,
16. GKS Trąbki Wielkie,
17. ŻTS Błękitni Kmiecin,
18. LZS Sokół Strzelno,
19. KS Sokół Lubnia,
20. GKS Orliki Stary Dzierzgoń,
21. GKS Tęcza Szropy,
22. KS Zaleskie,
23. GTS Rokitnica,
24. Temis Brda Wielkie Chełmy,
25. SKF KS Sokół Lubichowo,
26. KS Orzeł Borkowo,
27. KP Zieloni Łąg,
28. LZS Arka Prusewo,
29. WKS Nożyno,
30. KS Sport To Zdrowie Linia,
31. KS Błękitni Motarzyno,
32. KS Victoria Słupsk,
33. LKS Ceramik Łubiana - z nadzorem finansowym w związku z zawartą ugodą w sprawie przeterminowanych zobowiązaniach wobec Związku,
34. WKS Gryf Wejherowo - z nadzorem finansowym w związku z zawartą ugodą w sprawie przeterminowanych zobowiązaniach wobec Związku,
35. KS Gryf Słupsk - z nadzorem dotyczącym kryterium personelu z związku z obowiązkiem zaangażowania osoby funkcyjnej tj.: koordynatora służb klubowych lub kierownika ds. bezpieczeństwa,
36. KP Pomorzanka Skórcz - z nadzorem dotyczącym kryterium personelu z związku z obowiązkiem zaangażowania osoby funkcyjnej tj.: koordynatora służb klubowych lub kierownika ds. bezpieczeństwa,
37. UKS Lider Dębogórze - z nadzorem dotyczącym kryterium personelu z związku z obowiązkiem zaangażowania osoby funkcyjnej tj.: koordynatora służb klubowych lub kierownika ds. bezpieczeństwa,
38. KS Centrum Pelplin - z nadzorem dotyczącym kryterium personelu z związku z obowiązkiem zaangażowania osoby funkcyjnej tj.: koordynatora służb klubowych lub kierownika ds. bezpieczeństwa,
39. KS Amigo Przyjaźń - z nadzorem infrastrukturalnym w związku z obowiązkiem przedłożenia umowy na korzystanie z obiektu sportowego przez cały sezon 2020/2021,
40. TSMW Bałtyk Sztutowo - z nadzorem infrastrukturalnym w związku z obowiązkiem przedłożenia umowy na korzystanie z obiektu sportowego przez cały sezon 2020/2021,
41. SKS Orzeł Ząbrowo - z nadzorem dotyczącym kryterium personelu z związku z obowiązkiem zaangażowania osoby funkcyjnej tj.: koordynatora służb klubowych lub kierownika ds. bezpieczeństwa oraz nadzorem infrastrukturalnym w związku z obowiązkiem przedłożenia umowy na korzystanie z obiektu sportowego przez cały sezon 2020/2021,
42. SRS Supra Kwidzyn - z nadzorem dotyczącym kryterium personelu z związku z obowiązkiem zaangażowania osoby funkcyjnej tj.: koordynatora służb klubowych lub kierownika ds. bezpieczeństwa oraz nadzorem infrastrukturalnym w związku z obowiązkiem przedłożenia umowy na korzystanie z obiektu sportowego przez cały sezon 2020/2021,
43. KP Pomorzanin Banino - z nadzorem dotyczącym kryterium personelu z związku z obowiązkiem zaangażowania osoby funkcyjnej tj.: koordynatora służb klubowych lub kierownika ds. bezpieczeństwa oraz nadzorem infrastrukturalnym w związku z obowiązkiem przedłożenia umowy na korzystanie z obiektu sportowego przez cały sezon 2020/2021.

G. Odmówić przyznania licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach klasy B w sezonie 2020/2021 dla klubów:
1. KS Sokół Kuleszewo - brak pełnomocnika ds. procedury licencyjnej, brak oświadczenia kryterium prawnego, brak oświadczenia dot. przetwarzania danych osobowych, brak oświadczenia kryterium sportowego, brak oświadczenia kryterium infrastrukturalnego, brak oświadczenia kryterium personalnego, brak potwierdzonego przez księgowość Pomorskiego ZPN oświadczenia finansowego o braku przeterminowanych zobowiązań wobec Pomorskiego ZPN i jego członków,
2. GKS Morena Gdańsk - brak ważnego wypisu z rejestru stowarzyszeń, brak oświadczenia dot. przetwarzania danych osobowych, brak potwierdzonego przez księgowość Pomorskiego ZPN oświadczenia finansowego o braku przeterminowanych zobowiązań wobec Pomorskiego ZPN i jego członków,
3. KS MKP Drzewiarz Szlachta - brak oświadczenia kryterium prawnego, brak oświadczenia dot. przetwarzania danych osobowych, brak potwierdzonego przez księgowość Pomorskiego ZPN oświadczenia finansowego o braku przeterminowanych zobowiązań wobec Pomorskiego ZPN i jego członków.

Od powyższych decyzji przysługuje Wnioskodawcy tryb odwoławczy zgodnie z postanowieniami podręczników licencyjnych ust. 3.4.2.

III. W przypadku pytań dotyczących nierozpatrzonych wniosków, orzeczonych nadzorów lub procesu licencyjnego proszę kontaktować się z właściwym, według klasy rozgrywkowej, weryfikatorem:
a) Dawid Michalski (tel. 505 529 985) - kluby IV ligi;
a) Krzysztof Waszkiewicz (tel. 604 610 076) - kluby klasy Okręgowej;
b) Jerzy Wnuk-Lipiński (tel. 604 819 287) - kluby klasy A i wszystkie kluby młodzieżowe,
c) Wojciech Krasucki (tel. 605 051 278) - kluby klasy B.

IV. Informuję się, że na stronie internetowej Związku w zakładce (Dokumenty do pobrania - Druki i formularze - Dokumenty licencyjne) zamieszczono w osobnych plikach komplety wszystkich dokumentów wymagane w procesie licencyjnym na sezon 2020/2021 dla klubów IV ligi i klas niższych oraz klubów młodzieżowych.

Przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych
(-) Józef Dąbrowski

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl