Klasyfikacja strzelców „Złoty But NO10” (cz.4)

Za oknami już wiosna, a to oznacza, że rozgrywki ligowe już na pełnych obrotach. Przedstawiamy czwartą część klasyfikacji króla strzelców.

W Czwartej Lidze "RWS INVESTMENT GROUP" rozegrano już pięć kolejek. W Klasach Okręgowych „NO10.PL” zawodnicy mają w nogach po trzy spotkania. Drużyny Klasy A „NO10.PL” rozegrały po dwa lub cztery mecze. W jednej lidze zmienił się lider. W pozostałych dwóch ligach przewaga liderów nieznacznie zmalała, jednak mają jeszcze spory zapas nad wiceliderami. Mamy nadzieję, że zawodnicy z drugiego, trzeciego czy czwartego miejsca nie przekreślili swoich szans i będą wywierać ciśnienie na zawodnikach z największą ilością bramek.

IV liga RWS Investment Group

Lider strzelców po rundzie jesiennej Mateusz Dampc zamienił Stolem Gniewino na trzecioligowy Sokół Ostróda. Klub z Gniewina opuścił także Krystian Patok i w tym roku strzelił jedną bramkę dla GKS Przodkowo. Awans Dampca do wyższej ligi wykorzystał dotychczasowy wicelider Norbert Hołtyn. Trzy gole pozwoliły mu samodzielnie zająć fotel lidera. Dampc już w tym sezonie punktować nie będzie, więc w pogoń za Hołtynem podążać będą między innymi Tomasz Grabowski, Krystian Patok, Piotr Ruszkul czy Fabian Słowiński. Z kolei Łukasz Stasiak (Gryf Słupsk), Karol Czubak (Jantar Ustka) i Paweł Arndt (Wda Lipiusz) na razie bez zdobyczy bramkowej, przez co opuścili grono pięciu najlepszych dorobków strzeleckich.

21 – Norbert Hołtyn (Arka II Gdynia)
19 – Mateusz Dampc (Stolem Gniewino)
15 – Tomasz Grabowski (Grom Nowy Staw)
14 – Krystian Patok (Stolem Gniewino/GKS Przodkowo), Fabian Słowiński (Gryf Słupsk), Mateusz Pietrzyk (Powiśle Dzierzgoń)
13 – Piotr Ruszkul (GKS Przodkowo), Robert Wesołowski (Grom Nowy Staw)

Klasa Okręgowa no10.pl

Niekwestionowanym liderem jest Artur Rzepiński, który wiosną jak dotąd dołożył jedno trafienie. Przewaga jednak zmniejszyła się z dziewięciu do ośmiu bramek. Szymon Malmon dwukrotnie pokonał bramkarza rywali i z dorobkiem 20 bramek zajmuje drugie miejsce. Po piętach depczą mu Paweł Koniuszek (+2 gole) i Piotr Sobieraj (+3 gole). Z czołowych strzelców na razie najczęściej trafia Mateusz Borkowski, który dołożył kolejne cztery bramki. Michał Skwiercz (MKS Władysławowo) i Roland Kazubowski (Cartusia Kartuzy) strzelili po dwa gole, ale póki co, to nie wystarcza na pięć najlepszych wyników strzeleckich.

28 – Artur Rzepiński (Lipniczanka Lipnica)
20 – Szymon Malmon (MKS Debrzno)
19 – Paweł Koniuszek (Start Miastko), Piotr Sobieraj (Pomezania Malbork)
16 – Mateusz Borowski (Gwiazda Karsin)
15 – Wojciech Szoska (Pomezania Malbork)

Klasa A no10.pl

Z dziewięciu do sześciu zmalała przewaga Bartosza Czarneckiego. W tym roku dołożył na razie jedną bramkę, ale Piotr Drzewicki swój dorobek powiększył o pięć goli i wskoczył na pozycję wicelidera. Rzepiński zapewne nie powiedział ostatniego słowa i będziemy się przyglądać, czy może powtórzy lub w jakikolwiek sposób nawiąże do wyczynu z jesieni, gdy w jednym meczu strzelił dziewięć bramek. Z jesiennego zestawienia wypadli Dawid Łaga (LZS Bojano), Mateusz Stenka (Sokół Szczypkowice) i Robert Dettlaff (Błyskawica Reda Rekowo).

29 – Bartosz Czarnecki (LKS Waplewo)
22 – Piotr Drzewicki (Victoria Kaliska)
19 – Przemysław Cyrankowski (Wybrzeże Objazda)
18 – Rafał Stolz (GKS Bobowo), Sebastian Marszałek (Echo Biesowice)
16 – Radosław Migawski (Meteor Pinczyn),


Projekt „Złoty But NO10” stworzony został przy współpracy Pomorskiego ZPN i firmy Marba-Sport. Na trzech poziomach rozgrywkowych jest prowadzona klasyfikacja króla strzelców. Każdy z trzech najlepszych strzelców w danej lidze w nagrodę będzie mógł wybrać buty piłkarskie spośród asortymentu dostępnego w sklepie piłkarskim no10.pl.

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl