Kadra Pomorza grała z Kadrą Kujawsko-Pomorskiego ZPN

Inauguracja sezonu dla Kadr Wojewódzkich w tym sezonie wypadła dość szybko, bo już 18 września. Na obiektach Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ulicy Traugutta rywalizowały Kadry Pomorskiego ZPN i Kujawsko-Pomorskiego ZPN.

Pierwsi na boisku pojawili się chłopcy urodzeni w 2006 roku. Pierwsza połowa była dość wyrównana i zakończyła się remisem 1-1, a strzelcem bramki dla Pomorskiego ZPN został Daniel Mikołajewski z Lechii Gdańsk. Druga połowa toczyła się już zdecydowanie pod dyktando Kadry Pomorza. Cieszy łatwość z jaką zawodnicy dochodzili do kolejnych dobrych sytuacji. Niestety tego dnia reprezentanci Pomorskiego ZPN razili nieskutecznością i mimo wielu okazji nie udało im się zdobyć zwycięskiej bramki. Po pierwszym spotkaniu można optymistycznie patrzeć w przyszłość. Zawodnicy zaprezentowali wysokie umiejętności techniczne, podejmowali pojedynki jeden na jeden, byli kreatywni. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie.

Pomorski ZPN - Kujawsko - Pomorski ZPN 1:1 (1:1)
Skład: Ryszewski – Kozoduj, Pysz, Naklicki – Borkowski, Bromirski – Kolasa, Groth, Mikołajewski.
Grali również: Sznajder, Biedrzycki, Brzyski, Wierczyński, Pawlak, Pikulik, Kotowicz, Zadruszewski, Bielawa.
Bramka: Mikołajewski Daniel

W drugim meczu rywalizowali zawodnicy o rok starsi. Niestety już w pierwszej minucie Kadra Pomorza przegrywała 0-1 i mimo kilku dobrych sytuacji do końca pierwszej połowy nie udało się doprowadzić do remisu. Druga połowa rozpoczęła się od ataków reprezentantów Pomorskiego ZPN i jeden z nich na bramkę zamienił Adrian Remus z Chojniczanki Chojnice. Czekając na kolejną bramkę Pomorskiego ZPN, zawodnicy z Kujaw wyprowadzili kontrę, która ponownie dała im prowadzenie. Zespół Kadry Pomorza zareagował bardzo dobrze i w ciągu kilku minut stworzył sobie dwie bardzo dobre sytuacje do strzelenia bramki. Niestety tak jak u młodszych kolegów, zawiodła skuteczność. W końcówce spotkania zawodnicy Kadry Pomorza postawili wszystko na jedną szalę, nadziewając się na dwie kontry, które zamknęły to spotkanie. Wynik nie do końca odzwierciedla tego, co działo się na boisku, ale taka jest piłka. Często błędy indywidualne na poziomie kadr wojewódzkich są bardzo kosztowne, o czym mogliśmy się przekonać we wtorkowe popołudnie. Należy pogratulować dobrej postawy gościom i liczymy na rehabilitację naszych zawodników w najbliższym meczu wyjazdowym z Warmińsko-Mazurskim ZPN.

Pomorski ZPN - Kujawsko-Pomorski ZPN 1:4 (0:1)
Skład: Uzarek Mateusz (UKS Lotos Gdańsk/ Pomezania Malbork), Bohdanowicz Jakub (SI Arka Gdynia), Brzęk Bartosz (Jaguar Gdańsk), Rachwał Wiktor (Lechia Gdańsk SA), Poliński Jakub (Lechia Gdańsk), Sołkiewicz Mikołaj (UKS Lotos Gdańsk/Jedynka Reda), Kitowski Nikodem (UKS Lotos Gdańsk/Cartusia Kartuzy), Jurkiewicz Adrian (SI Arka Gdynia), Plichta Łukasz (UKS Lotos Gdańsk/Cartusia Kartuzy), Adamik Marcin (Lechia Gdańsk SA), Remus Adrian (Chojniczanka Chojnice).
Grali również: Ceremus Marcin (UKS Lotos Gdańsk/Jaguar Gdańsk), Lemka Dominik (Lechia Gdańsk SA), Spychalski Mateusz (Chojniczanka Chojnice), Wójcik Robert (Lechia Gdańsk SA), Kryża Oskar (UKS Lotos Gdańsk/MKS Władysławowo), Mikuła Mikołaj (Lechia Gdańsk SA), Mikułko Antoni (Lechia Gdańsk SA).
Bramka: Adrian Remus

Szkolenie kadr Pomorskiego ZPN współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Polski Związek Piłki Nożnej.