Juniorzy Akademii Lechii Gdańsk odpadli z Pucharu Polski

Zakończyła się przygoda juniorów Lechii w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim. W IV rundzie gdańszczanie przegrali po dogrywce z Wierzycą Decka Pelplin 2:3. Zwycięską bramkę dla beniaminka III ligi zdobył w 119. minucie Ołeksandr Kostiuk.

Do tej pory w pucharowych szrankach z powodzeniem stawali oldboje Lechii, których prowadził trener Jerzy Jastrzębowski. Teraz pałeczkę przejęli juniorzy biało-zielonych, którzy w tym sezonie rywalizowali na dwóch frontach. Podopieczni trenerów Tomasza Untona i Pawła Pęczaka występują w Centralnej Lidze Juniorów, ale zostali także zgłoszeni do Pucharu Polski. W grupie zachodniej biało-zieloni plasują się na spadkowym ósmym miejscu, natomiast w tych drugich rozgrywkach przebrnęli trzy szczeble – w pierwszej rundzie pokonali 8:0 KS Wocławy, następnie rozgromili 10:1 GKP Wybrzeże Gdańsk, a w później wygrali 3:0 z Orłem Subkowy.  W pucharze ta drużyna była wspomagana przez najlepszych piłkarzy z zespołu juniorów młodszych, ale tym razem nie mogła liczyć na takie wsparcie. Tego samego dnia ich młodsi koledzy zmierzyli się w Centralnej Lidze Juniorów do 17 lat z Arką Gdynia, którą pokonali na własnym stadionie 3:1.

W konfrontacji z trzecioligowcem gospodarze po bramkach Oskara Frygiera dwa razy, w 14. i 66. minucie, obejmowali prowadzenie, jednak zawodnicy Wierzycy nie tylko zdołali doprowadzić do wyrównania – trafiali do siatki w 41. i 80 minucie , ale w 119 minucie zapewnili sobie awans do kolejnej rundy. Decydującego gola, drugiego w tym spotkaniu, strzelił Ukrainiec Ołeksandr Kostiuk, a na stadionie Ogniwa Sopot do siatki trafił również Kamil Gronkowski. – Pomimo porażki rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie, które było interesującym widowiskiem. Dwukrotnie wychodziliśmy na prowadzenie, a w dogrywce zabrakło nam trochę szczęścia. Mieliśmy w końcówce swoje sytuacje, których nie udało się jednak wykorzystać. Udział w rozgrywkach pucharowych uważam za udany. Młodzi zawodnicy mieli okazję zebrać nowe doświadczenia, występując przeciwko drużynom seniorskim - przyznał trener Lechii Tomasz Unton.

Do dalszej fazy nie zdołał także awansować jedyny niezrzeszony zespół, Nadmorska Liga 6 Gdynia, który przegrał 1:6 z czwartoligowym Stolemem Gniewino. Pewne zwycięstwa 7:0 odniosły również gdyńskie teamy – rezerwy Arki pokonały Start Mrzezino, a Bałtyk Kaszuby Połchowo.  Poza tym lider B klasy SAP Sopot wygrał 3:0 z występującym w IV lidze Saltex Orkanem Rumia, Spójnia Sadlinki okazała się lepsza w Prabutach 1:0 od Pogoni, Sokół Wyczechy 3:0 w Przechlewie od Brdy, a Myśliwiec Tuchomie i Gryf Słupsk lepiej egzekwowały rzuty karne od odpowiednio Jantara Ustka (8:7) i Sparty Sycewice (3:1).