Jeden punkt w starciach z Podlaskim ZPN

Remisem i porażką zakończyły się pojedynki kadr dziewcząt Pomorskiego ZPN z rywalkami z Podlasia. Kadra U-16 prowadzona przez Roberta Chałaszczyka zremisowała 1:1 i jest pewna wyjazdu na Mistrzostwa Polski. Z kolei kadra U-14, której szkoleniowcem jest Karol Złonkiewicz, o przepustkę na Mistrzostwa Polski będzie walczyć w ostatniej kolejce, która odbędzie się 1 maja.

U-16

Pomorski ZPN – Podlaski ZPN 1:1 (1:0)
Bramki: 29’ Julia Formela – 80’ Monika Boguszewska

Pomorski ZPN: Natalia Niemaszyk (41’ Grzączkowska Emilia) –Magda Pińska, Weronika Lewandowska, Julia Sitarz (48’ Sandra Marszałek), Marcelina Ziewiec (63’ Paulina Talenta), Milena Kowalska (63’ Weronika Tarnawska), Julia Formela, Oliwia Bida, Kryspina Bukowska, Natalia Dudzińska (55’ Sara Podsiadło), Amelia Mrozewska

W pierwszej połowie Pomorzanki stworzyły sobie dwie doskonałe sytuacje bramkowe. Dwukrotnie przed szansą strzelenia bramki stanęła Kryspina Bukowska, jednak wynik pozostawał bez zmian. Za to Julia Formela popisała się perfekcyjnym ułożeniem stopy. Piłka po strzale z narożnika pola karnego odbiła się od poprzeczki i ugrzęzła w siatce. Ręce składały się do oklasków. Grę rywalek z Podlaskiego ZPN napędzała Monika Boguszewska, jednak akcjom brakowało dobrego wykończenia. Po zmianie stron oba zespoły miały problemy ze stworzeniem sytuacji bramkowej. Było ich niewiele. Najbliżej szczęścia był nasz zespół, ale piłka po jednym z uderzeń wylądowała na poprzeczce. I gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się jednobramkowym zwycięstwem Pomorzanek, przyjezdne z Podlasia wyprowadziły akcję, po której Weronika Lewandowska zagrała piłkę ręką i arbiter meczu wskazała na jedenasty metr. Z rzutu karnego nie pomyliła się Boguszewska i mecz zakończył się podziałem punktów.

U-14

Pomorski ZPN – Podlaski ZPN 0:2 (0:0)
Bramki: 50’ 65’

Pomorski ZPN: Amelia Bławat, Amelia Garcon, Jagoda Grześkowiak, Celina Cupa, Zuzanna Grzywińska, Martyna Orłowska, Julia Jędrzejewska, Zuzanna Karwacka, Oliwia Martyka, Barbara Potomska, Gabriela Komossa.
Grały także: Anastazja Krampa, Oliwia Łapińska, Julia Cyman, Dominika Murawska

W pierwszej części meczu oglądaliśmy tylko jeden groźny strzał. Julia Cyman (Pomorski ZPN) uderzyła piłkę po rzucie rożnym, ale bramkarka z Podlasia nie dała się zaskoczyć. W drugiej odsłonie niewiele obok słupka strzeliła Julia Jędrzejewska (Pomorski ZPN). Chwilę później, dość nieoczekiwanie, przyjezdne objęły prowadzenie. Do wyrównania powinna doprowadzić Oliwia Łapińska, ale przegrała pojedynek sam na sam z bramkarką. Blisko gola wyrównującego była również Jędrzejewska, ale skuteczność środowego dnia nie była naszą mocną stroną. Zupełnie inaczej działo się w drużynie Podlaskiego ZPN, która bardzo rzadko podchodziła pod naszą bramkę. Jedna z takich akcji zakończyła się drugim trafieniem. Przy obu bramkach nie obyło się bez błędów naszych zawodniczek. Podlaski ZPN zaprezentował dziś wysoką skuteczność i z Redy wywiózł cztery punkty.Szkolenie kadr Pomorskiego ZPN współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl