fot. Adrian Mielczarski/gksbelchatow.com

Jarosław Kotas ponownie pierwszym trenerem Gryfa Wejherowo

Jarosław Kotas po raz drugi w ciągu roku został pierwszym trenerem piłkarzy Gryfa Wejherowo. 55-letniego szkoleniowca czeka w rundzie rewanżowej ciężkie zadanie, bowiem drużyna ze Wzgórza Wolności zajmuje w drugiej lidze ostatnie miejsce.

Kotas prowadził Gryfa w rundzie rewanżowej minionego sezonu - zastąpił wtedy zwolnionego Mariusza Pawlaka, którego był asystentem. Tym razem były piłkarz Włókniarza Starogard Gdański, Wisły Tczew, Zawiszy Bydgoszcz, Bałtyku Gdynia, Schalke 04 Gelsenkirchen oraz Arki Gdynia przejmie obowiązki po Piotrze Rzepce, któremu także pomagał w pracy. W czerwcu ubiegłego roku wejherowianie zakończyli rozgrywki na 14. miejscu, ale teraz czeka go zdecydowanie trudniejsze zadanie. Ekipa ze Wzgórza Wolności zamyka bowiem z dorobkiem 13 punktów tabelę drugiej ligi i jest jedynym zespołem, który u siebie nie zdołał odnieść zwycięstwa. Jego bilans na własnym stadionie to cztery remisy oraz pięć porażek. Do bezpiecznego 14. miejsca Gryf traci pięć „oczek”.

Wejherowianie wznowili treningi w czwartek. Do końca miesiąca zawodnicy będą ćwiczyć w siłowni i hali w popularnym „Elektryku”, pobliskim Parku Majkowskiego, na stadionie na Wzgórzu Wolności oraz na boisku w Rumi. W planie przygotowań jest także osiem meczów kontrolnych. W pierwszym sparingu zawodnicy Gryfa zmierzą się w czwartek 18 stycznia o godzinie 17 we Władysławowie z Wisłą Płock, a później zagrają z Odrą Opole, z Chrobrym Głogów, Pogonią Siedlce, GKS Przodkowo, Radunią Stężyca oraz Olimpią Grudziądz. Jeden rywal pozostaje jeszcze do ustalenia. A w inauguracyjnym spotkaniu rundy rewanżowej wejherowianie podejmą na początku marca siódmego w tabeli Znicza Pruszków, z którym 12 sierpnia przegrali na wyjeździe 2:3.

Na razie Gryf testuje 12 zawodników. Wiadomo także, że na wiosnę trener Kotas nie będzie miał do dyspozycji Hieronima Gierszewskiego i Marcina Kalkowskiego. Z kolei Michał Trąbka przebywa na testach w Stali Stalowa Wola.

W wejherowskim klubie z pewnością martwią się kiepskimi wynikami seniorów, ale jednocześnie mogą być dumni z dokonań drużyn młodzieżowych, które wygrały w styczniu trzy imprezy. Gryf triumfował w Gniewinie w turnieju Stolem Cup w dwóch rocznikach – 2003 i 2004. Ponadto zespół rocznika 2006 okazał się najlepszy w Luzinie w turnieju Kaszub Cup.

źródło: mard

Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl