Emocje na starcie II Ligi PLF

Za nami 1. kolejka II Ligi PLF. Emocji, niespodzianek i bramek ma starcie nie brakowało.

Maj Projekt Gdańsk – Korona Cedry Małe 2:2
Bramki: Marcin Górski, Adam Juszczyński (Maj Projekt Gdańsk) - Maciej Szajerski, Łukasz Musiała (Korona Cedry Małe)

W pierwszym meczu sezonu Maj Projekt Gdańsk zremisował 2:2 z debiutantem w PLF Koroną Cedry Małe. Majowie byli zdecydowanym faworytem tych zawodów, jednak Korona postawiła bardzo wysoko poprzeczkę. Po wyrównanym boju oba zespoły podzieliły się punktami, ale ten wynik zdecydowanie bardziej zadowolił przyjezdnych.

AZS UG II Gdańsk - Beniaminek 03 Starogard Gdański 8:1
Bramki: Iwo Geerle, Krystian Zarach, Błażej Drabarek, Dawid Lewczuk 2, Szymon Kuzio, Maciej Urtnowski, Oskar Maszota (AZS UG II Gdańsk ) - Fabian Rapciak (Beniaminek 03)

W drugim meczu mieliśmy okazję oglądać najbardziej doświadczony zespół w II Lidze PLF, czyli rezerwy pierwszoligowej drużyny AZS UG Gdańsk. Akademicy nie pozostawili złudzeń najmłodszej drużynie w lidze i pewnie pokonali drużynę Beniaminka 03 Starogard Gd. 8-1. Na wyróżnienie zasługuję fakt, że bramki dla gdańszczan strzelało, aż 7 zawodników.

WE-MET Futsal Club Kamienica Królewska - Supra Kwidzyn 7:7
Bramki: Błażej Wenta 3, Bartosz Stenzel 3, Mateusz Fierka ( WE-MET ) Mateusz Górka 4, Przemysław Lewandowski, Filip Sosnowski, Mateusz Szewczak

To spotkanie było zdecydowanie hitem kolejki. Oba zespoły są uważane za faworytów całych rozgrywek i wszyscy, którzy pojawili się na meczu w Sierakowicach byli świadkami wspaniałej promocji futsalu. Na pięć minut przed końcem Supra prowadziła 7-4 jednak gospodarze nie poddali się łatwo i zaowocowało doświadczenie z wyższych lig futsalowych najlepszych zawodników drużyny WE-METu i minutę przed końcem meczu zdobyli bramkę wyrównującą. Ostatnie spotkanie zakończyło się wynikiem 7-7.

Pauza: Michael Lipusz