Eliminacje do Turnieju Finałowego o Puchar Prezesa PZPN

W Stężycy i Trąbkach Wielkich oraz w Pelplinie i Kosakowie odbędą się turnieje, których stawką będą dwie przepustki do Turnieju Finałowego o Puchar Prezesa PZPN. Finały odbędą się w Warszawie.

​Po zakończeniu rundy jesiennej kluby przenoszą się z rywalizacją na parkiety. Turniejów halowych nie brakuje, a jeden z nich oferuje Polski Związek Piłki Nożnej – Chcemy aktywizować dzieci i kluby piłkarskie w okresie, który do tej pory – z uwagi na panujące w Polsce warunki pogodowe – uchodził za tak zwany „martwy”. My jednak dostrzegamy w tym olbrzymi potencjał. Dzieci zamiast siedzieć na przykład przed telewizorem, czy komputerem, spędzą czas w fajnej atmosferze, w ruchu, z piłkami – mówi Dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN Łukasz Wachowski. – Od zawsze było tak, że po zakończeniu rozgrywek na trawie drużyny przenosiły się na hale sportowe, kontynuując tam niejako procesy szkoleniowe i treningowe. W halach odbywało się również współzawodnictwo, czyli rozgrywki piłkarskie. W piłkę nożną gramy również zimą – dodaje Wachowski.

Turniej Finałowy organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej z udziałem 16 wojewódzkich zwycięzców rozgrywek eliminacyjnych odbędzie się 16 i 17 lutego 2019 roku w Warszawie. Zwycięzców nagrodzi Prezes PZPN – Zbigniew Boniek. Zawody są dedykowane dla dwóch kategorii wiekowych U-11 (r.2008 i młodsi) oraz U-12 (r.2007 i młodsi).

U-12 (r.2007 i młodsi)
13 stycznia w Stężycy zacznie się pierwsza faza eliminacji. W turnieju udział wezmą: GTS Straszyn, Grom Nowy Staw, Byki Słupsk, Stal Jezierzyce, Barca Bolszewo, FC Gowidlino, GTS Czarna Dąbrówka, Spójnia Sadlinki, SAP Sopot, Olimpia Osowa, Dragon Bojano oraz Wietcisa Skarszewy. Pięć najlepszych zespołów awansuje do turnieju finałowego na szczeblu Pomorskiego ZPN, który odbędzie się 19 stycznia w Trąbkach Wielkich. Na te pięć drużyn czekają Sokół Ełganowo (gospodarz turnieju) oraz Arka Gdynia SI, Beniaminek 03 Starogard Gdański, DSPN Kwidzyn, Jaguar Gdańsk, Jantar Ustka, Lechia Gdańsk, Jedynka Reda, Gedania Gdańsk, Radunia Stężyca i U2 Bytów. Zwycięzca turnieju w Trąbkach Wielkich pojedzie do Warszawy walczyć o Puchar Prezesa PZPN.

U-11 (r.2008 i młodsi)
20 stycznia w Pelplinie zacznie się pierwsza faza eliminacji. W turnieju udział wezmą Centrum Pelplin, Dragon Bojano, AP Marko-Gol, DSPN Kwidzyn, Jedynka Pelplin, FC Gowidlino, MKS Promotor Fan Gościcino, GOSRIT Luznio, AP Gryf Słupsk SA, GKS 1923 Cartusia Kartuzy, Santana Wielki Klincz oraz Wierzyca Pelplin. Cztery najlepsze drużyny uzyskają awans do turnieju finałowego na szczeblu Pomorskiego ZPN, który odbędzie się 26 stycznia w Kosakowie. Na cztery najlepsze zespoły z zawodów w Pelplinie czekają Sztorm Mosty (gospodarz turnieju) oraz Arka Gdynia SI, Beniaminek Starogard Gdański, Jaguar Gdańsk, Lechia Gdańsk SA, Sparta Sycewice, U2 Bytów, Radunia Stężyca, Jedynka Reda, AS Pomorze Sopot i Lew Lębork. Najlepszy zespół z turnieju w Kosakowie uda się na rozgrywki w stolicy.

Harmonogram:
13.01.2019 r. – U-12 (r.2007 i młodsi) – turniej eliminacyjny w Stężycy; 12 drużyn; awans uzyska 5 drużyn.
19.01.2019 r. – U-12 (r.2007 i młodsi) – turniej finałowy na szczeblu Pomorskiego ZPN w Trąbkach Wielkich; 16 drużyn (5 drużyn z eliminacji w Stężycy i 11 drużyn rozstawionych).

20.01.2018 r. – U-11 (r.2008 i młodsi) – turniej eliminacyjny w Pelplinie; 12 drużyn; awans uzyska 5 drużyny.
26.01.2018 r. – U-11 (r.2008 i młodsi) – turniej finałowy na szczeblu Pomorskiego ZPN w Kosakowie; 16 drużyn (5 drużyn z eliminacji w Pelplinie i 11 drużyn rozstawionych).

16-17.02.2018 r. – Turniej Finałowy o Puchar Prezesa PZPN w Warszawie dla obu kategorii wiekowych.

​Regulamin Turnieju Finałowego o Puchar Prezesa PZPN U-12
​Regulamin Turnieju Finałowego o Puchar Prezesa PZPN U-11

Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl