Ekwiwalent za wyszkolenie - zmiana przepisów oraz kalkulator

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że na posiedzeniu w dniu 15 czerwca 2019 r., Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej przyjął Uchwałę nr VI/86 w sprawie zmiany Uchwały nr V/88 z dnia 23 maja 2018 roku Zarządu PZPN w sprawie określenia zasad ustalania ekwiwalentu za wyszkolenie zawodników. Załącznik znajduje się u dołu strony.

Zgodnie z przyjętymi zmianami, kluby zakwalifikowane do V kategorii mnożnika, będą zwolnione z obowiązku zapłaty ekwiwalentu za wyszkolenie, wyłącznie w przypadku pozyskania zawodnika z klubu tej samej kategorii. Pozyskanie zawodnika z klubu zakwalifikowanego do IV lub wyższej kategorii będzie wiązać się z koniecznością uregulowania ekwiwalentu za jego wyszkolenie z uwzględnieniem stawki mnożnika 0,50.

Przyjęta zmiana to wynik postulatów środowiska piłkarskiego, zwracającego uwagę na możliwość nieuczciwych praktyk polegających na zgłaszaniu, przez kluby uczestniczące do tej pory wyłącznie w rozgrywkach juniorów (kategoria III), drużyn do rozgrywek klasy A lub klasy B, celem unikania obowiązku uregulowania ekwiwalentu za wyszkolenie, przy jednoczesnym braku zaangażowania w uzyskiwanie najwyższego wyniku sportowego w rozgrywkach seniorów.

Uchwała - ekwiwalent za wyszkolenie - zmiana

Poniżej znajdą Państwo kalkulator, który uwzględnia powyższe zmiany.

​​zal-nr-2-kalkulator-wymiaru-ekwiwalentu-wersja-dla-pzpn-2.xlsx
​zal-nr-2-kalkulator-wymiaru-ekwiwalentu-wersja-dla-pzpn-2.xls​ (starsza wersja programu excel)​ (starsza wersja programu excel)

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl