Błękitni Wejherowo wygrali LOTOS Griffin Cup w roczniku 2012!

W sobotę 9 marca w Wejherowie, miał miejsce kolejny turniej z cyklu LOTOS Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Na pięknej nowej hali w Powiatowym Zespole Szkół nr 4 do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn z całego województwa.

Grupa A: Błękitni Wejherowo, SAP Sopot, MKS Lew Lębork, Sztorm Kosakowo
Grupa B: GKS Przodkowo, Santana Wlk. Klincz, AP Marko-Gol, U2 Bytów
Grupa C: Football Academy Gdańsk, Jantar Ustka, Dragon Bojano, AP KP Gdynia

Od samego początku turnieju najmłodsi zawodnicy i zawodniczki z całego cyklu Lotos Griffin Cup toczyli wspaniałą i zaciętą rywalizację. W każdym meczu sprawa wyniku toczyła się praktycznie do ostatnich sekund i często bramki padały przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

W ćwierćfinale znalazły się: AP Marko-Gol Gdańsk, SAP Sopot, AP KP Gdynia, GKS Przodkowo, Sztorm Kosakowo, Football Academy, Błękitni Wejherowo oraz Dragon Bojano. Ćwierćfinały dostarczyły nam wiele emocji, były pełne walki, ale do półfinałów awansowali faworyci wszystkich potyczek.

W półfinale zameldowali się: Sztorm Kosakowo, Football Academy, Błękitni Wejherowo oraz Dragon Bojano. W pierwszym półfinale niespodziewanie zobaczyliśmy najwyższy wynik całym turnieju. Football Academy pokonał Sztorm Kosakowo aż 7-1. Natomiast w drugim meczu półfinałowym gospodarz turnieju Błękitni Wejherowo pokonał 1-0 Dragon Bojano.

W meczu o 3 miejsce Dragon Bojano przegrał ze Sztormem Kosakowo 1-3 i ostatecznie to ekipa z Kosakowa zdobyła brązowe medale.

W wielkim finale wyrównaną i zaciętą walkę Błękitni Wejherowo stoczyli z zespołem Football Academy. W tym meczu nie tylko spotkały się najlepsze zespoły turnieju, ale drużyny, które straciły najmniej bramek. Ostatecznie to Błękitni po rzutach karnych okazali się nieznaczne lepsi i zdobyli złote medale.

Najlepszy Strzelec: Tobiasz Nowik (Footbal Academy)
Najlepszy Zawodnik: Gustaw Rybiński (Błękitni Wejherowo)
Najlepszy Bramkarz: Miłosz Czwastchka (Błękitni Wejherowo)

Wielkie brawa dla wszystkich maluchów za wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła podczas całego turnieju. Doping rodziców, wzajemny szacunek oraz postawa fair play po każdym z rozegranych meczów świadczy o tym, że cała idea cyklu turniejów Lotos Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej jest naszym wspólnym wielkim sukcesem.

Sponsorem strategicznym cyklu turniejów LOTOS Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego ZPN jest Grupa LOTOS.

Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl