Benefis Wojciecha Łazarka, czyli gwiazdy zagrają w Nowym Porcie

Na boisku przy ul. Wyzwolenia 8 w Nowym Porcie grają na co dzień uczniowie Zespołu Szkół Morskich i zawodnicy A-klasowego Portowca. Za sprawą benefisu Wojciecha Łazarka pojawią się tam piłkarskie gwiazdy, na czele z reprezentantami Polski.

Wojciech Łazarek, który 4 października skończy 80 lat, imponuje energią i dobrym humorem. Jest też nie kończącym się zbiorem anegdot, historyjek i powiedzeń. A ma co wspominać, bo w swojej bogatej trenerskiej karierze popularny „Baryła” pracował w 20 (sic!) klubach w czterech krajach, był także trenerem reprezentacji Polski (w latach 1986-1989) i Sudanu (2002-2004). W swoim dorobku wywalczył z Lechem Poznań dwa tytuły mistrza Polski oraz dwa Puchary Polski. Niektórzy z jego byłych podopiecznych pojawią się w sobotę 27 maja na boisku przy ul. Wyzwolenia 8 w Nowym Porcie w Gdańsku. Na co dzień z tego zmodernizowanego obiektu korzystają uczniowie Zespołu Szkół Morskich oraz zawodnicy rywalizującego w klasie A sportbazar.pl Portowca, ale tym razem nie zabraknie piłkarskich gwiazd, na czele z byłymi reprezentantami Polski. - Miejsce benefisowego spotkania nie jest przypadkowe. To właśnie na tym boisku prowadziłem treningi z młodzieżową reprezentacją Gdańska oraz z MRKS Gdańsk – przypomniał Łazarek.Co prawda jak barwnie utrzymywał szkoleniowiec "z budowaniem drużyny jest podobnie jak z robieniem słonia. Dużo kurzu, szumu, a efekt za dwa lata", ale tym razem ten proces przebiegł znacznie szybciej. Clou tej imprezy będzie bowiem mecz zespołu Przyjaciół Trenera Łazarka i Odbojów Lechii Gdańsk, który rozpocznie się o godzinie 16. Darmowe wejściówki wydawane będą w dniu spotkania w kasie stadionu od godz. 14.00. Na boisku zobaczymy m. in. Waldemara Prusika, Grzegorza Szamotulskiego, Sławomira Wojciechowskiego, Pawła Wojtalę, Leszka Kulwickiego, Marka Jóźwiaka, Rafała Kaczmarczyk, Maćka Kalkowskiego, Piotra Nowaka i Radosława Michalskiego.


Wojciech Łazarek serdecznie zaprasza na swoje święto wszystkich sympatyków futbolu. Organizatorem benefisu jest Pomorski Związek Piłki Nożnej, a współorganizatorami Zespół Szkół Morskich w Gdańsku i KS Portowiec Gdańsk.


źródło: mard

Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl