Beach Soccer: KP Łódź liderem po pierwszym turnieju ekstraklasy

W dniach 6-8 w Gdańsku odbył się pierwszy turniej o Mistrzostwo Polski w piłce nożnej plażowej. Liderem jest KP Łódź. Za jego plecami plasują się Hemako Sztutowo i Boca Gdańsk.

KP Łódź wygrał cztery z pięciu spotkań. Ich pogromcą była gdańska Boca, która z kolei musiała uznać wyższość drużyn Hemako Sztutowo i FBS Kolbudy. Zatrzymujemy się przy jednym spośród dwudziestu pięciu rozegranych spotkań. Swoją uwagę skierowaliśmy na pojedynek Boca Gdańsk kontra Team Słupsk Adkonis Kwakowo. Gdańszczanie wygrali 5:1 (1:0, 2:1 2:0).

Pomimo tego, że wynik końcowy wskazuje na zdecydowaną dominację gdańszczan, to na boisku obie drużyny zafundowały nam fenomenalny spektakl. W pierwszej tercji wynik meczu otworzył Yevheni Shaiduk, zdobywając bramkę dla Boca. W drugiej części spotkania, po golu swojego kapitana, słupszczanie wyrównali na 1:1. Nie potrwało to jednak długo, bowiem drugą bramkę dla gdańszczan zdobył Łukasz Trzaskowski, dając tym samym prowadzenie swojej drużynie. Pomimo widowiskowych interwencji Bartka Wojtanowskiego, druga tercja zakończyła się wynikiem 2:1. Pozostawiony bez opieki Shaiduk, podwyższył prowadzenie swojego zespołu trafiając do siatki słupskiego golkipera po pięknej przewrotce. W trzeciej odsłonie strzał sfaulowanego Daniela Barana pewnie obronił Wojtanowski, ten jednak po chwili ponownie przymierzył i trafił do bramki słupszczan. W ostatniej minucie wynik na 5:1 ustalił Adam Bogacz.

O występie swojej drużyny na pierwszym turnieju ekstraklasy wypowiedział się kapitan Boca Gdańsk, Krzysztof Wiśniewski:

Odnieśliście pewne zwycięstwo nad Teamem Słupsk i Silesią, stoczyliście zacięty bój z KP Łódź. Czego zabrakło w meczach ze Sztutowem i Kolbudami?

Trudno powiedzieć, co było przyczyną porażki z Hemako Sztutowo. Była to chwila rozluźnienia po niełatwym meczu z Silesią. Dodatkowo myślę, że zagraliśmy słabo taktycznie. To jest właśnie beach soccer, nie zawsze faworyt wygrywa. Meczu z Kolbudami nie zagraliśmy, tylko przeszliśmy obok niego. Byliśmy nieusatysfakcjonowani wynikiem i naszą postawą, w starciu ze Słupskiem chcieliśmy się zrewanżować, udowodnić naszym kibicom i samym sobie, że jednak potrafimy grać i w tym sezonie mamy zamiar walczyć o jak najwyższe cele.

Czy spotkanie z KP Łódź potraktowaliście jako swego rodzaju rewanż za mecz finałowy Pucharu Polski? Gra i końcowy wynik wskazują na to, że determinacja była ogromna.

Chcemy wygrać każdy mecz. KP Łódź to mocna drużyna, zdobyli Puchar Polski po zaciętym meczu zakończonym rzutami karnymi. Są to Mistrzowie Polski z zeszłego roku i trzeci zespół w Europie. Z takimi drużynami gra się ciekawie, widać obustronną determinację i zdrową rywalizację. Na pewno są to bardzo widowiskowe mecze dla kibiców. Przez całe spotkanie goniliśmy wynik: od 1:4, później od 2:5 wyszliśmy na prowadzenie 6:5, co pokazało też nasz charakter i potwierdziło fakt, że możemy powalczyć tu o zwycięstwo z każdym.

Jakie są Wasze cele i nastawienie przed kolejnym turniejem w Sosnowcu?

Jesteśmy dobrej myśli. Jedziemy wygrać wszystkie cztery mecze. Mam nadzieję, że nasza motywacja przerodzi się w zadowalające wyniki. Powoli zaczynamy myśleć o Kołobrzegu, nie dopuszczamy myśli, że moglibyśmy opuścić Turniej Finałowy.

Wyniki wszystkich meczów turnieju:

Dzień 1, 6 lipca 2018, piątek
BSC Pro-Fart Głowno 6 – 10 KP Łódź
FBS Kolbudy 3 - 4 Zdrowie Garwolin
SAN AZS Łódź 0- 4 Hemako Sztutowo
Team Słupsk Adkonis Kwakowo 7- 2 Tonio Team Sosnowiec
Silesia Milenium BSC 1 - 5 BSC Boca Gdańsk

Dzień 2, 7 lipca 2018, sobota
FBS Kolbudy 5 – 4 BSC Pro-Fart Głowno
SAN AZS Łódź 4- 14 KP Łódź
Team Słupsk Adkonis Kwakowo 6 – 4 Zdrowie Garwolin
BSC Boca Gdańsk 1 – 3 Hemako Sztutowo
Silesia Milenium BSC 5 – 3 Tonio Team Sosnowiec
SAN AZS Łódź 4 – 7 FBS Kolbudy
Team Słupsk Adkonis Kwakowo 2 – 6 BSC Pro-Fart Głowno
Tonio Team Sosnowiec 5 – 3 Zdrowie Garwolin
BSC Boca Gdańsk 6 – 5 KP Łódź
Silesia Milenium BSC 3 – 5 Hemako Sztutowo

Dzień 3, 8 lipca 2018, niedziela
Team Słupsk Adkonis Kwakowo 6 – 1SAN AZS Łódź
BSC Boca Gdańsk 3 – 5 FBS Kolbudy
Tonio Team Sosnowiec 3 – 2 BSC Pro-Fart Głowno
Hemako Sztutowo 4 – 7 KP Łódź
Silesia Milenium BSC 7 – 4Zdrowie Garwolin
BSC Boca Gdańsk 5 – 1 Team Słupsk Adkonis Kwakowo
Tonio Team Sosnowiec 2 – 3 SAN AZS Łódź
Hemako Sztutowo 3 – 3 FBS Kolbudy (k. 3-2)
Zdrowie Garwolin 3 – 4 BSC Pro-Fart Głowno
Silesia Milenium BSC 5 – 9 KP Łódź

Tabela

1. KP Łódź 12, 45-25
2. Hemako Sztutowo 10, 19-14
3. BBSC Boca Gdańsk 9, 21-15
4. Team Słupsk Adkonis Kwakowo 9, 21-18
5. 8. FBS Kolbudy 8, 23-18
6. BSC Pro-Fart Głowno 6, 22-23
7. Tonio Team Sosnowiec 6, 15-20
8. Silesia Milenium BSC 6, 20-26
9. Zdrowie Garwolin 3, 18-25
10. SAN AZS Łódź 3, 12-33

Województwo pomorskie reprezentowane było przez drużyny: Boca Gdańsk, FBS Kolbudy, Hemako Sztutowo i Team Słupsk Adkonis Kwakowo. W najbliższy weekend drugi turniej odbędzie się w Sosnowcu.

A. Wątroba

Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl