Beach soccer: Hemako Młodzieżowym Mistrzem Polski!

Hemako Sztutowo obroniło tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w piłce nożnej plażowej. W finale Hemako pokonało MKP Borutę Zgierz po dogrywce 7:6. Gola na wagę złotego medalu strzelił niezawodny Dawid Kiełczyński, który na sekundę przed końcem wykorzystał rzut karny.

Po raz dziewiąty drużyna ze Sztutowa sięgneła po tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski. W finale drużyna trenera Henryka Kuczmy trafiła na rewelację turnieju zespół Boruty Zgierz. Początek spotkania należał zdecydowanie do zespołu ze Zgierza, który w pewnym momencie prowadził czterema bramkami. Wtedy jednak z każdą minutną inicjatywę przejmowali zawodnicy Hemako na czele z MVP turnieju Dawidem Kiełczyńskim nie tylko doprowadzając do remisu, ale chwilę przed końcem wychodząc na prowadzenie 6:5. Ambitni zawodnicy Boruty nie poddawali się, grali do samego końca i doprowadzili do dogrywki. W tej przed samym końcem ponownie przypomniał o sobie Kiełczyński i pewnym strzałem z rzutu karnego zapewnił ekipie ze Sztutowa kolejny tytuł w tej kategorii.

Hemako Sztutowo zagrało w składzie: Dawid Kiełczyński – kapitan, Paweł Madej - Konrad Skwarzec, Kacper Skwarzec, Marceli Kotaś, Kuba Dąbrowski, Marcin Popielarski, Mateusz Niemyjski, Patryk Mendala. Trenerem drużyny jest Henryk Kuczma, asystentem Bartosz Szloser, kierownikiem Adam Banasik.

Brązowy medal zdobyła drużyna Boca Gdańsk, która w meczu o trzecie miejsce wygrała z Dragonem Bojano 9:1.