Beach Soccer: Boca Gdańsk mistrzem Polski, Red Devils Chojnice wicemistrzyniami Polski!

Mistrzostwa Polski Kobiet

Po raz czwarty z rzędu tytuł mistrzowski wywalczyły zawodniczki Lady Grembach Łódź. Łodzianki w finale grały z Red Devils Chojnice. Drużyny te spotkały się najpierw w etapie grupowym i górą były Lady Grembach, które wygrały 10:4. Obie drużyny bez większych przeszkód przeszły przez półfinały. Lady Grembach pokonały 5:0 KS Pogoń Tczew, a Red Devils 5:1 wygrały ze Spartą Daleszyce. W finale wiele wskazywało na powtórkę z meczu grupowego, czyli przekonujące zwycięstwo łodzianek. Po dwóch tercjach Lady Grembach prowadziły 5:1. Chojniczanki jednak nie złożyły broni i doprowadziły do remisu 5:5. Potrzebna była dogrywka, w której do siatki dwukrotnie trafiły łodzianki i końcowy wynik brzmiał 7:5 dla Lady Grembach Łódź. W meczu o brązowy medal Sparta Daleszyce lepsza od Pogoni Tczew.

Grupa B
Lady Grembach Łódź – ISD-AJD Częstochowa 5:0 (wo.)

Finał
Red Devils Chojnice – Lady Grembach Łódź 5:7 (po dogr.)

Mecz finałowy można obejrzeć TUTAJ

Mistrzostwa Polski Mężczyzn

Po raz pierwszy w historii tytuł mistrzowski wywalczyła Boca Gdańsk, która w finale mierzyła się z zespołem FC10 Zgierz. Obie drużyny turniej zaczęły od porażek. Gdańszczanie przegrali 3:4 z Hemako Sztutowo, zaś zgierzanie po dogrywce ulegli 6:7 Tonio Team Sosnowiec. Ich kolejne mecze grupowe kończyły się zwycięstwami co pozwoliło awansować do półfinałów. Boca wygrała 8:7 w derbowym pojedynku z SAP Spot, a FC10 pokonali dotychczasowego mistrza Polski KP Łódź 7:5. W meczu o złoto dwukrotnie na prowadzenie wychodzili zgierzanie (1:0 i 2:1). Zespół z Gdańska odrabiał straty i zaczął budować swoją przewagę. Końcowy rezultat to 6:3 na korzyść zespołu Boca Gdańsk. W meczu o brązowy medal sopocianie przegrali z KP Łódź 2:5.

Grupa A
SAP Sopot – BSC Termy Poddębice 10:6
FC10 Zgierz – Tonio Team Sosnowiec 6:7 (po dogr.)

O miejsce 5
FBS Kolbudy – Hemako Sztutowo 5:0 (wo. nieuprawniony zawodnik w drużynie Hemako, na boisku 0:2)