Bałtyk Gdynia pierwszym finalistą wojewódzkiego Pucharu Polski

We wtorek w Starogardzie Gdańskim został wyłoniony pierwszy finalista wojewódzkiego Pucharu Polski. Bałtyk Gdynia wygrał z tamtejszym Klubem Piłkarskim 4:1. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie meczu.

Wszystko, co najciekawsze, czyli gole, działo się w pierwszej części spotkania. Goście wyszli na prowadzenie po rzucie rożnym, a strzelcem pierwszej bramki w meczu był Maksym Demianchuk. Po chwili prowadzenie podwyższył Łukasz Duszkiewicz, którego trafienie było ozdobą meczu. Starogardzianie odpowiedzieli najlepiej jak tylko mogli, czyli bramką. Kontaktowego gola z rzutu karnego strzelił Wojciech Zyska. Gdynianie jednak wrócili na dobry dla siebie kurs i w odstępie czterech minut dołożyli kolejne dwa trafienia. Najpierw z dobrego dośrodkowania Mateusza Kołodziejskiego skorzystał Dominik Klecha, a następnie Mateusz Kuzimski przechytrzył defensywę gospodarzy i sprzed pola karnego uderzył poza zasięgiem bramkarza.

Druga odsłona półfinałowej rywalizacji nie przyniosła choćby jednego gola, aczkolwiek było kilka sytuacji, po której jedna z drużyn mogłaby się cieszyć. Więcej okazji mieli podopieczni Sebastiana Letniowskiego. Szansę na drugiego gola w tym meczu zmarnował Klecha. Z dystansu dwukrotnie szczęścia próbował wprowadzony na boisko Juliusz Letniowski. Zawodnicy Łukasza Kowalskiego poważnie zagrozili bramce Bałtyku w doliczonym czasie gry. Kacper Łazaj pomylił się będąc w niewielkiej odległości od bramki, a chwilę później precyzji zabrakło Zysce.

Zespół z Gdyni tym samym zrewanżował się za ligową porażkę na swoim boisku. Przypomnijmy, że 5 maja KP Starogard Gdański zwyciężył w Gdyni 3:2.

Bałtyk rywala w finale wojewódzkiego Pucharu Polski pozna 23 maja. Wówczas GKS Przodkowo zmierzy się ze zwycięzcą przełożonego meczu ćwierćfinałowego, które zostanie rozegrane w środę 16 maja pomiędzy Sopocką Akademią Piłkarską i Stolemem Gniewino.

KP Starogard Gdański – Bałtyk Gdynia 1:4 (1:4)
0:1 Maksym Demianchuk 7’
0:2 Łukasz Duszkiewicz 10’
1:2 Wojciech Zyska 15’ (k)
1:3 Dominik Klecha 28’
1:4 Mateusz Kuzimski 32’