Arka Gdynia zwycięzcą LOTOS Griffin Cup rocznika 2007

W niedzielę 27 stycznia w Trąbkach Wielkich odbył się finał turnieju LOTOS Griffin Cup dla rocznika 2007.

Do zmagań o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na hali w Trąbkach Wielkich przystąpiło 16 najlepszych zespołów rocznika 2007.

Grupa A: Sokół Ełganowo, GTS Straszyn, Jantar Ustka, Olimpia Osowa
Grupa B: Arka Gdynia SI, FC Gowidlino, Gedania Gdańsk, SAP Sopot
Grupa C: Jaguar Gdańsk, Beniaminek 03 Starogard Gdański, Jedynka Reda, Byki Słupsk
Grupa D: U2 Bytów,Radunia Stężyca, DSPN Kwidzyn, Dragon Bojano

Poziom rozgrywek był bardzo wyrównany, emocje i walka o zwycięstwo w każdym meczu trwała praktycznie do samego końca. Ostatecznie do ćwierćfinałów awansowali: Jantar Ustka, Jaguar Gdańsk, Arka Gdynia, Dragon Bojano, Jedynka Reda , Olimpia Osowa, Radunia Stężyca oraz FC Gowidlino. W tej fazie turnieju emocje były bardzo duże, a w dwóch ćwierćfinałach do rozstrzygnięcia potrzebowaliśmy rzutów karnych.

W półfinale zameldowały się drużyny Jaguara Gdańsk, Arki Gdynia, Olimpii Osowa oraz Raduni Stężyca. Oba mecze półfinałowe zakończyły się wynikiem 1:0 i w wielkim finale zmierzyli się Arka Gdynia i Radunia Stężyca.

W meczu o trzecie miejsce w regulaminowym czasie gry nie zobaczyliśmy bramek i o tym, kto zdobędzie brązowy medal ponownie musiała zadecydować seria rzutów karnych. W konkursie "jedenastek" lepsza okazała się Olimpia Osowa i wróciła do domów z brązem.

Wielki finał LOTOS Griffin Cup dla rocznika 2007 trzymał w napięciu do ostatnich sekund i gdy wszyscy już myśleli, że po raz kolejny dojdzie do rzutów karnych, w samej końcówce meczu szybką kontrę wyprowadziła Arka i to gdynianie okazali się mistrzami. W nagrodę pojadą do Warszawy reprezentować województwo pomorskie w nieoficjalnych Mistrzostwach Polski dla rocznika 2007.

Nagrody indywidualne otrzymali: król strzelców - Jakub Richert (Radunia Stężyca), najlepszy zawodnik - Oskar Śliwowski (Dragon Bojano), najlepszy bramkarz - Adam Idziaszek (Arka Gdynia).

Puchary, medale oraz nagrody wręczał: wiceprezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Szwarc.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju dla pana Leszka Orczykowskiego, pana Sławomira Kusaj oraz Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich.

Sponsorem strategicznym cyklu turniejów LOTOS Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego ZPN jest Grupa LOTOS.

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl